NBA Günlükleri

Kamp Öncesi Aldridge Ve Popovich Aralarındaki Şüpheleri Giderdi

San Antonio Spurs’un LaMarcus Aldridge’i takas etmeye çalıştığı bir yazın ardından Aldridge ve Gregg Popovich aralarındaki şüpheleri giderdi.

ESPN’e konuşan Aldridge, Spurs sistemi içerisinde yeterince rahat olamadığı söyledi.

“Sanırım Popovich’i hazırlıksız yakaladım. Benim daha önceden mutsuz olduğumu fark ettiğini sanmıyorum. Fakat bunu söyledikten sonra harika bir şekilde beni dinlemeye başladı.”

“Sisteme yapabileceklerimin en iyi şekliyle uymuyordum. Düşündüğüm kadar yardımcı olamıyordum.”

Popovich ise Aldridge’in bu kaygıları hakkında, “Yeni olmayan bir programa alışmak zaman alır.” açıklamasında bulundu.

“Aldridge buraya gelmeden önce dokuz sene oynadı. Bu dokuz senenin ardından farklı bir şeyler yapmak… Kaygıları kesinlikle yerinde.”

“Onu daha rahat hissettirmek ve takımımızı daha iyi bir hale getirmek için neler yapabileceğimizi konuştuk. Fakat daha çok hücum hakkında konuştuk. Aldridge savunmada bizim için harika işler yapıyor. Şimdi hücumda kendini rahat hissedebilmesi için ona biraz daha fazla yardım etmeliyiz. Bu konuda pekiyi bir iş çıkarmadım.”

Aldridge hakkında çıkan takas haberlerini umursamadığını da belirtti.

“Eğer olursa olur, fakat olmadı.”

“Bu, NBA’in bir parçası. Oyuncular yer değiştiriyor ve bir takımdan başka bir takıma gidiyorlar. Bu oluyor ve buna alıştım. Sadece kendi yaptıklarımı kontrol edebilirim ve ben de bunu yaptım, bütün yaz çalışıp daha iyi bir hale geldim. Belki Portland’taki genç günlerimde bunu kişisel olarak algılayabilirdim. Fakat yaşlandım ve oyuna alıştım. Bu bir iş ve artık bunu üzerime alınmıyorum.”Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir