NBA Günlükleri

Klay Thompson: “Warriors, Michael Jordan’ın Bulls’u Gibi Olmak İstiyor.”

Golden State Warriors son dört yıldaki üçüncü şampiyonluğunu alabilmek için yeni sezona başlamaya hazırlıyor. Klay Thompson ise Warriors’ın, Michael Jordan önderliğinde 8 sezonda 6 şampiyonluk kazanan 90’ların Chicago Bulls’unun bu dönemdeki versiyonu olmaya özendiklerini söyledi.

Thompson’a Cumartesi günü Warriors’ın, bu Bulls dominantlığına ligin gördüğü en yakın takım olup olmadığı soruldu.

“Sekiz yılda altı şampiyonluk mu? Evet, yakın olduğumuzu düşünüyorum fakat hala gidecek daha çok yolumuz var. Yine de Bulls’un 90’larda sahip olduğu hayranlığı hissedebiliyorum.”

“Her yıl Bulls şehre geldiğinde o maçın bileti kesinlikle alınırdı. Şimdi ise Warriors şehre geldiğinde ‘kesinlikle gidilmesi gereken maç’ oluyor. Ve bu, içinde bulunulması harika bir pozisyon. Neredeyse kapalı gişe olmamış bir kalabalığın önünde oynamıyoruz. Bu çok özel ve bir oyuncu olarak kavraması ise çok zor. Bu yüzden Bulls’a yakın olduğumuzu düşünüyorum fakat henüz onların seviyesinde değiliz.”

“Onların 2000’ler versiyonu olmak istiyoruz. NBA taraftarlarının hiçbir zaman unutamayacağı güç olmak istiyoruz.”

Warriors’ın NBA Global Games kapsamında Çin’e gitmesiyle beraber bahsedilen “güç” konuşmaları da başlamış oldu. Warriors kazandıkları şampiyonluklar ve ligdeki en iyi oyunculardan dördüne sahip olmaları dışında, Shenzhen ve Shanghai’de gittikleri her yerde inanılmaz bir ilgiyle karşılaştılar.

Taraftarlar favori oyuncularını birkaç saniyeliğine bile görebilmek için saatlerce beklediler, Curry ve takım arkadaşlarını Shenzhen’deki maçtan önce yapılan aktivitelerde görebilmek için arenayı erkenden doldurmaya başladılar. Warriors’ın hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de yurtdışında topladığı ilgi sadece Jordan’lı Bulls’un şampiyonluk serilerini kazandığı zaman gördüğü ilgiyle kıyaslanabilir.

Thompson sözlerine Bulls takımıyla karşılaştırılmanın bir onur olduğunu söyleyerek devam etti.

“İki sene önce 73. galibiyeti kovalıyorduk. Bu takımla karşılaştırılmak bir onurdur. Bunun sağladığı bir motivasyon kesinlikle var. Michael Jordan ile eşleşmek ve ona karşı oynamak isterdim. Bu bir rüya olurdu. Ne yazık ki bir zaman makinemiz yok ama bunu izlemek gerçekten çok özel olurdu.”

O dönemki Bulls ile oyuncu olarak üç şampiyonluk yaşamış olan Warriors koçu Steve Kerr ise, “Bulls’un yaptıklarıyla eşleşemeyiz.” açıklamasında bulundu.

“Onlar sekiz senede altı şampiyonluk kazandı, biz ise üç senede iki tane kazandık. Devam etmek istiyoruz, daha fazla kazanmak istiyoruz. Sadece bu yıl değil, önümüzdeki birkaç sene içinde harika şeylere imza atma fırsatımız var. Fakat bunun için çok çalışmalı ve biraz da şanslı olmalıyız. Sağlıklı kalmalısınız ve işler de sizin istediğiniz gibi gitmeli.”

“Üzerinde olduğumuz bu yolculukta elimizden geleni yapacağız ve bu yolculuğun keyfini çıkaracağız.”

Kerr oyuncularına duyulan beklentileri yükseltmek istemese de oyuncular tarihteki yerleri hakkında konuşmaktan oldukça zevk alıyor görünüyor. Warriors, tıpkı onlardan önceki Bulls gibi, potansiyellerine ulaştıkları zaman yenilemez olduklarını düşünüyorlar.

Stephen Curry, “Her sene, ne kadar yeteneğe sahip olursanız olun; bir önceki yıl ne kadar başarı kazanmış olursanız olun, tekrar sahneye çıkıp mücadele etmelisiniz. ” yorumunda bulundu.

“Bizim açımızdan bu, kontrol edebileceğimiz ve bize bağlı olan bir şey. Ligdeki yeteneklere ve takımların nasıl değiştiğine bir bakın. Bu zorlu bir görev olacak. Sezona başlayıp yürüyerek tekrar finallere ulaşmamız gibi bir şey olmayacak. Elde ettiğimiz her fırsatta en iyi adımı atmak zorundayız. Yapabileceğimiz tek şey bu.”Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir