NBA Günlükleri

Kyle Lowry’den San Antonio Spurs İtirafı

Toronto Raptors ile altıncı sezonuna başlayan Kyle Lowry geçtiğimiz yaz aylarında serbest oyuncu konumunda bulunuyordu ve zaman zaman adı farklı takımlarla anılıyordu. Bu takımlardan en çok dikkat çekeni ise San Antonio Spurs olmuştu.

Bu sabah oynanan maçta Toronto Raptors, San Antonio Spurs’e konuk olurken Lowry, yazın duyulan Spurs dedikodularına açıklık getirdi.

“Bu, benim için gerçekti. Fakat onlar için gerçek değilmiş. İnsanların bilmediği şekilde aslında bu işin bir parçası. San Antonio’ya gelmeyi çok isterdim fakat bu gerçekleşmedi.”

“Toronto’dan kaçmak istediğimi söylemiyorum. Sadece neler olduğunu görmek için diğer takımlara baktım.”

“Burası harika bir yer olabilirdi.”

Hikâyenin sonunda 31 yaşındaki Lowry, Temmuz ayının sonlarında Toronto Raptors ile 3 yıl için 100 milyon dolar karşılığında anlaşmaya vardı. Geçtiğimiz sezon üçüncü defa All-Star kadrosuna seçilen Lowry, sezonu 22.4 sayı, 7 asist ve 4.8 ribaunt ortalamalarıyla tamamlamış fakat playofflarda LeBron James’e boyun eğmek durumunda kalmıştı.

Lowry, Spurs’e gelmek istemesindeki bir nedenin de Gregg Popovich olduğunu söyledi.

“Gregg Popovich NBA tarihindeki en iyi koçlardan biri.”

“Fakat günün sonunda benim için en iyi olan ve bulunmaktan mutlu olduğum yerdeyim.”

Tony Parken’ın sakatlık sürecinde Spurs yaz boyunca Chris Paul, George Hill, Derrick Rose ve Lowry gibi gardlarla ilgilenmiş fakat en sonunda 21 yaşındaki Dejounte Murray’e güvenme kararı almıştı.

Kaynak: mysanantoni.com

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir