NBA Günlükleri

LeBron Sezonun İlk Maçını Kaçırabilir!

Salı günü ilk preseason maçına Chicago Bulls karşısında çıkan ve iyi görünen LeBron James, çarşamba günü antrenmanda yer almamıştı. Bulls karşılaşmasında LeBron’un hafif sakatlığı bulunan sol bileğini test ettiği ve bu testi geçemediği anlaşıldı.

Cavs Koçu Tyronn Lue, LeBron’un son durumu hakkında bilgi verdi.

”Sol bileğinde bir ağrı var, bu nedenle perşembe günü de antrenmana katılmayacak ve cuma günü Orlando Magic karşısında oynamayacak. James oldukça sinirli ve kızgın durumda.”

Son preseason maçına sakatlığı nedeniyle çıkamayacak olan LeBron James için akıllara sezonun ilk maçı olan Boston Celtics karşılaşmasında oynayabilecek mi soruları geldi. Tyronn Lue LeBron’un bu maçı kaçırabileceğini net olarak söylemese de böyle bir durumun yaşanabileceğinin sinyallerini verdi.

”Bileği bugün oldukça ağrıyor. Neler olacağını göreceğiz.”

14 yıllık kariyerinde sezonun ilk maçlarını hiç kaçırmamış olan LeBron James için bu sezonki maç daha önemli bir anlam ifade ediyor. Kyrie Irving. Fakat LeBron’un sakatlığıyla ilgili oldukça titiz olduğu ve gerçekten bileğini dinlendirmesi gerekirse Celtics maçında oynamayacağı gelen haberler arasında.

Cleveland’ın bir diğer yıldızı Kevin Love da salı günü oynanan maçta dizinden sakatlanmış ve maçın geri kalanını kenardan izlemişti. Maç sonrası yapılan açıklamada ciddi bir sakatlık olmadığı ifade edilse de sezon açılışı öncesi yaşanan bu sakatlıklar Cavs’ın canını sıkmış durumda.

Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir