NBA Günlükleri

Milwaukee Koçu Jason Kidd, Giannis Antetokounmpo Hakkında Konuştu

Milwaukee Bucks koçu Jason Kidd, takımın genç yıldızı Giannis Antetokounmpo hakkında övgülerle bahsetti ve bu hafta bir değil iki NBA efsanesi olan Magic Johnson ve Kevin Garnett ile karşılaştırdı.

”Antetokounmpo, şimdiye kadar bu sezona hakim durumda ve şu anda MVP ödülünü kazanma ihtimalini taşıyan en yakın oyunculardan. Henüz NBA’deki en iyi oyuncu olmayabilir, ancak çoğu kişi onun önümüzdeki bir iki yıl içinde MVP’liğin en büyük favorisi olacağını söylüyor. Antetokounmpo, Kevin Garnettle görüştükten ve ders aldıktan sonra çabası çok arttı. Gelecekte Kevin Garnett’in oyuncumuz Antetokounmpo’ya verdiği ders yeni gençlere ilham kaynağı olacağını düşünüyorum. Kevin Garnett efsane bir oyuncu. ”

Jason Kidd, Kevin Garnett’in Antetokounmpo’ya yaptıkları ve dedikleri hakkında da konuştu ;

”Garnett, Antetokounmpo’ya katil zihniyetini geliştir ve sahaya çıkıp öldürmek için oyna zihniyetini benimsetti. Garnett’e neden bu zihniyeti geliştirmesi gerektiğini sorduğumda bana bu zihniyetin böyle bir oyuncu da olması gerektiğini, hatta daha fazla gelişeceğini söyledi. Evet doğru söylüyor çünkü sahada inciniyorsa veya eziliyorsa onu yoketmek için savaşmalı”

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir