NBA Günlükleri

Paul George’dan Thunder’a Yeşil Işık

Bu yaz Indiana Pacers’tan Oklahoma City Thunder’a takas edilen ve sezon sonu takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Paul George, Russel Westbrook’un sözleşmesini uzatmasının gelecek yaz vereceği kararda kesinlikle önemli bir rol oynayacağını belirtti.

”Şu anda inanılmaz bir başlangıçtayız. Sadece takım olarak birlikte olmamız değil, Russ’ın nasıl bir karakter olduğunu, onun değerlerini, inançlarını ve bu organizasyona olan bağlılığını bilmek çok şey ifade ediyor ve ben burada bunun tadını çıkaran biriyim. Bu yüzden, zamanı geldiğinde karar vermek benim için daha kolay olacak.”

Geçtiğimiz sezonun MVP’si Russell Westbrook, Thunder ile 5 yıllık 205 milyon dolar değerinde yeni bir sözleşme imzalamıştı.

Westbrook’un gösterdiği bağlılığın ‘sıra dışı’ olduğunu belirten George: ”Kendi kararını vermek zorundaydı. Bir Thunder olarak kalmak istedi.”

İsmi Los Angeles Lakers’la anılan Paul George sezon sonu serbest kalıyor, ancak oyuncu opsiyonunu kullanıp Thunder ile olan sözleşmesini bir yıl daha uzatma şansı var.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir