NBA Günlükleri

Phoenix Suns’ta Hareketlilik

Uzun zamandır yeniden yapılanma sürecinde olan Phoenix Suns, takımın veteran oyuncuları Jared Dudley ve Tyson Chandler’ın yanı sıra yıldız oyuncusu Eric Bledsoe’yu da takas etmek için arayışa girdi.

35 yaşındaki Tyson Chandler geçtiğimiz sezon sakatlıklarla boğuşmuş ve sadece 47 maçta forma giyebilmişti. Bu maçlarda 8.4 sayı, 11.5 ribaund ortalamaları yakalayan Chandler, 2013 yılında New York Knicks forması giyerken All-Star olma başarısı gösterse de eski günlerinden epey uzak görünüyor. İlerleyen yaşının ve basketbolun hızlı değişiminin de bu durumda etkisi oldukça fazla.

32 yaşındaki Jared Dudley ise 2008-2013 yılları arasında formasını giydiği Phoenix Suns’a geçtiğimiz sezon geri dönmüş ve 6.8 sayı, 3.5 ribaund ortalamalarıyla oynamıştı.

ESPN yazarı Zach Lowe’a göre Suns, özellikle genç yıldızı Devin Booker’ın etrafında bir takım oluşturmak için elindeki veteran oyuncularla birlikte bir diğer önemli oyuncusu Eric Bledsoe’yu da elinden çıkarabilir. Bu yaz döneminde Phoenix Suns’ın Kyrie Irving’i takas edebilmek adına içinde Eric Bledsoe’nun da olduğu bir takas paketini Cleveland Cavaliers’a sunduğu da gelen haberler arasındaydı.

Geçtiğimiz sezon 66 maçta forma giyen 27 yaşındaki Bledsoe, 21.1 sayı, 6.3 asist, 4.8 ribaund ve 1.4 top çalma ortalamalarıyla oynamıştı.

Son yıllarda draft ettikleri oyuncuların etrafında bir takım oluşturmak isteyen Suns’ın en değerli takas opsiyonu şüphesiz Eric Bledsoe olacak. Bakalım Phoenix Suns Devin Booker, T.J. Warren, Josh Jackson, Marquese Chriss gibi önemli potansiyele sahip genç oyuncularının yanına ne gibi takviyeler yapacak.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir