NBA Günlükleri

Popovich: “Onu değiştirmeye çalıştığım için suçluyum. “

Gregg Popovich, San Antonio Spurs’e ilk katıldığı zaman LaMarcus Aldridge’i değiştirmeye çalıştığı için hatalı olduğunu söyledi.

“Onunla bu yaz boyunca birkaç kez konuştum. Rahat hissetmiyormuş. Bu, yüzde 98.75 benim, geri kalan da kaç ise Aldridge’in suçu. Onu değiştirmeye çalıştım.”

“Tim Duncan ilk geldiği zaman insanlar, ‘Bu Tim Duncan ile ne yapacaksın?’ diyorlardı. Ben de, ‘Hiçbir şey. 6 ay boyunca onu izleyip neler yapabildiğine bakacağım. O gayet iyi bir oyuncu ve eğer ona ekleyebileceğim bir şey olduğunu düşünürsem onu ekleyeceğim.’ dedim. Aldridge’in buraya geldiği ilk gün ise ona, ‘Tamam. Bunları ve şunları yapacaksın, şu fake’i atacaksın.’ dedim.”

“Onu değiştirmeye ve farklı bir oyuncu yapmaya çalıştım. Ve bu durumun Aldridge’in sahadaki rahatlığını ve özgüvenini gerçekten etkilediğini düşünüyorum. Ve bunun da çaresine baktık. Ona, artık farklı şekilde yapacağımızı söyledim.”

Aldridge ve Spurs sezon başlamadan önce Aldridge’in kontratını üç yıl daha uzatma konusunda anlaştı.Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir