NBA Günlükleri

Porzingis, New York Knicks İle Devam Edecek Mi?

Kardeşi, 13 yaşındaki Kristaps Porzingis’e basketbol oynama motivasyonunu sorduğunda Porzingis; “Para kazanmak istiyorum.” diyerek yanıt vermişti.

Kardeşi Janis ise kaçınılmaz sonraki basamağı görmüş ve sormuştu.

“Para kazanmaya başladığın zaman motivasyonunu nerede bulacaksın?”

Porzingis, “Bunun hakkında düşünmeye başladım. Bu noktadan sonra zihniyetimi değiştirdim, olay artık para değildi. Eğer doğru şeyleri yapar, doğru şekilde oynar ve kim olmak istediğimi bilirsem para kendiliğinden gelirdi. Ve bütün bunların hepsi kazanmakla gelecek.” diyerek cevap verdiğini hatırladı.

Porzingis hayal ettiği paraya yakında kavuşabilir. Ama bu New York Knicks’e bağlı, hem de her şeyden daha çok. Knicks’in bu sezon Porzingis’i maçları kaybederlerken hala umut olduğuna inandırması gerekiyor.

Dokuz aydan daha kısa bir süre içerisinde Porzingis, çaylaklar için maksimum olan şekilde kontratını 5 yıl için 148 milyon dolar karşılığında uzatabilir, tıpkı Joel Embiid ve Andrew Wiggins’in yaptığı gibi.

Fakat eğer böyle bir teklif yapılmaz veya Porzingis yapılan teklife imza atmazsa Knicks, önümüzdeki sezon Porzingis’i sınırlı serbest oyuncu olarak ikna etmesi gerekecek. Eğer bu da gerçekleşmezse The Unicorn muhtemelen gitmiş olacak.

Porzingis’e uzun vadeli bir anlaşma yapmadan önce oldukça sorunlu bir sezonu geride bırakmış olan Knicks’ten hala değişim görmesine ihtiyacı olup olmadığı soruldu. Porzingis ise “Evet.”  cevabını verdi.

22 yaşındaki yıldız duraksadı, gülümsedi ve bu konuyu herkese açık bir şekilde konuşmaması gerektiğini fark etti.

“Evet, bu kadar.”

Knicks, Embiid’li 76ers ya da Wiggins’li Minnesota’nın aksine gelecek için umut vaat etmiyor. Takımdan ayrılan ve Porzingis’e akıl hocalığı yapan Carmelo Anthony de bu kararın ne kadar zor olduğundan bahsetti.

“O daha çok genç, eğer teklifi almak istiyorsa alır. Önünde hala yılları var. New York artık onun. Fakat diğer taraftar bakacak olursak, oyunun gittiği yönde artık insanlar kazanmak istiyor. İşte bu noktada bir karar vermesi gerekiyor. Oyuncular olarak hepimiz bu noktadan geçiyoruz.”

“Bu zor bir karar çünkü orada olmak ve bağlanmak istiyorsun. Top senin ellerinde ve bütün mesuliyet artık senin. Öbür taraftar, Porzingis’i tanıyorum ve ne olursa olsun onun ne kadar çok kazanmak istediğini biliyorum.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir