NBA Günlükleri

Rose Verilen Karar Nedeniyle Üzgün

Dün gece oynanan Milwaukee Bucks-Cleveland Cavaliers karşılaşmasında sakatlanan Derrick Rose pozisyon hakkında açıklamalarda bulundu.

Greg Monroe tarafından sert bir müdahale ile durdurulan Rose, pozisyonun sportmenlik dışı faul olması gerektiğini ve bu kararın çıkmamasının kendisini üzdüğünü belirtti.

”Bu pozisyon için sportmenlik dışı faul alamayan tek oyuncu olduğumu düşünüyorum. Hadi ama. Eminim tek oyuncuyum. Ama karar bu. Sıradan bir faul. İnanılmaz.”

Dördüncü çeyreğin başında Monroe, turnikeye giden Rose’u havadayken boynundan yakalamış ve düşmesine sebep olmuştu. Ters bir şekilde yere düşen Rose’un sol bileği burkulmuş ve maça devam edememişti.

Cleveland teknik ekibinin sportmenlik dışı faul beklediği pozisyonu hakemler tekrar izlediler fakat karar değişmedi. Sonrasında Cavs cephesine durumu anlatan hakemler, Monroe’nun kasten bu hareketi yapmadığını belirttiler.

Oldukça üzgün olduğu görülen Rose ”Bileğim burkuldu. Yapabileceğim hiçbir şey yok. Bir takım tedaviler göreceğim ve nasıl olacağına bakacağız.” dedi.

Maçtan sonra Rose’un durumuyla ilgili konuşan Cavaliers koçu Tyronn Lue da durumun iyi gözükmediğini belirtti ve bugün oynanacak olan Orlando Magic karşılaşmasında Rose’un oynayamayacığının sinyallerini verdi. Rose’un oynamaması durumunda ise Jose Calderon ile başlayacaklarını da ekledi.

Derrick Rose, 116-97 Cavs üstünlüğüyle biten mücadelede 23 dakika sahada kalabildi ve 12 sayı üretti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir