NBA Günlükleri

Rudy Gay yaptığı iyi başlangıç sonrası iyi hissediyor!

Veteran forvet Rudy Gay sonunda yeni takımı San Antonio Spursle cumartesi günü ilk maçına çıkarak geçirdiği tendon sakatlığının iyileşme sürecinin iyi geçtiğini gösterdi. Maç sonrası Rudy Gay, sakatlığından sonra iyi bir maç oynamanın onu çok rahatlattığını söyledi.

   ”Çok çalışıyorum, hala sıçrayabileceğimi ve atletik özelliklerimi geliştirebileğimi biliyorum. Bu benim üstümde çok fazla baskı oluşturuyor.”

Bu belki kesin bir kanıt olmayabilir ama Rudy Gay’ın maçta vurduğu smaç ve maç esnasında hiçbir aksilik yaşamaması hala başarılı bir oyun sergileyebileceği konusunda önemli bir işaret. Spurs cephesinden gelen açıklama bu tarz iyileşme süreci çok zor olan bir sakatlıkta Rudy Gay’i geri getirmek için acele etmedikleri yönünde. Spurs, Rudy Gay’in ilk maçında iyi oynamasının onun geriye kalan sezon öncesi hazırlık maçlarında daha fazla süre alabileceğini ve bu şekilde kendilerinin Rudy Gay’in sahada farklı kombinasyonlarda neler yapabileceğini göreceklerini söylediler.

31 yaşındaki oyuncu Spursle olan ilk sezonunda takıma benchteki birinci skor opsiyonu gibi büyük rollerle çok önemli katkılar sağlayabilir. Aynı zamanda Spurs’ün kısa oyuncularla oynadığı beşlerde  power forward olarak sahaya çıkabilir ve ofensif güce büyük bir katkı yapabilir.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir