NBA Günlükleri

Taraftardan Parsons’a Tepki

Dün gece oynanan Memphis Grizzlies-New Orleans Pelicans karşılaşmasında Chandler Parsons’a kendi taraftarından tepki geldi.

Grizzlies’ın açılış gecesinde ilk uğultular Parsons serbest atış çizgisinden 0/2 dönünce çıkmaya başladı. Maçın ikinci yarısında da yuhalamalar devam edince taraftarı yatıştırmak adına devreye yıldız oyuncu Marc Gasol ve koç David Fizdale girdi.

Memphis’in 103-91’lik üstünlüğü ile noktalanan mücadelede 15 dakika süre alan Parsons, 6 sayı, 4 ribaund kaydederken maçın ardından konuyla ilgili de konuştu.

”Tatsızdı. Böyle devam ederse iç saha maçlarına da deplasmanmış gibi davranacağım.”

2016 yılında Memphis Grizzlies’e katılan Parsons, 4 yıl için 94.8 milyon dolar değerindeki maksimum kontrata imza atmıştı. Sezon öncesinde yaşadığı diz sakatlığı sonucu ilk 6 maçı kaçırmak zorunda kalan 28 yaşındaki oyuncu, daha sonra oynadığı 6 maçın ardından bir diz sakatlığı daha yaşayarak 17 maç daha kaçırmıştı. Her ne kadar yeniden forma giymeyi başarsa da 3 Mart 2017’de yine diz problemleri dolasıyla sezonu kapatmak durumunda kalmıştı.

Geçtiğimiz sezon 34 maçta forma giyebilen Parsons, 6.2 sayı, 2.5 ribaund ve 1.6 asistlik performansıyla vasatın altında kalmış ve Grizzlies taraftarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak gözükmüştü. Bu seneye de ”tatsız” başlayan Chandler Parsons için Grizzlies defteri en azından taraftarın gözünde kapanmış gibi duruyor.Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir