NBA Günlükleri

Timberwolves OKC’yi bir kez daha yendi!

Geçen maçta Wiggins’in son saniye basketiyle kazanan kurtlar yine son anları heyecan yüklü maçta yine kazanan taraf oldu. 119-116 biten maçın yıldızı Jimmy Butler’dı. Timberwolves geçen sezon beklenen çıkışı yapamamıştı ve bunun en önemli nedeni ligin kötü savunmalarından birine sahip olmasıydı. Tom Thibodeau efsaneleşen 2008-2010 Celtics kadrosunda yardımcı koçtu ve MVP Rose’lu Chicago Bulls döneminde de savunma eğilimli bir anlayışı vardı. Yüksek potansiyelli Timberwolves’a gelirken herkesin beklentisi takımın savunmasının iyi olmasıydı. Ancak geçen sene hem playoff hedefinin dışında kaldılar hem kötü bir savunma performansı gösterdiler. Özellikle 2. yarılarda ligin en kötü takımıydılar. Bu sezon yaptıkları yerinde transferler Playoff umutlarını yükseltiyor. Jimmy Butler Kawhi Leonard’dan konsantre oldu mu ligin en baş belası dış savunmacılarından biri. Takımın liderlik yükünü de Karl Anthony Towns’la paylaşıyor. 

İlk maçta son saniye basketiyle maçı kazandıran Wiggins 14 sayı, Taj Gibson 16 sayı 8 ribaund, Jeff Teague 17 sayı 10 asist, Karl-Anthony Towns 33 sayı 19 ribaundla oynadı. Maçın karar anlarında eli titremeden sorumluluğu üstlenen Jimmy Butler 7/10 saha içi 11/13 serbest atışla 25 sayı 5 ribaund 7 asistle maçı takımına getiren oyuncuydu.

OKC’deyse Westbrook 27 sayı 8 ribaund 9 asist, Paul George 23 sayı 5 ribaund 4 asist, Carmelo Anthony 23 sayı ve Steven Adams 20 sayı 8 ribaundla oynadı.

Alihan Olcar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir