NBA Günlükleri

Tyronn Lue: Tamamen Benim Fikrimdi

Sosyal medyada Kevin Love’ın pivot oynaması kararını LeBron James’in verdiği yönünde yazılar yazılırken Cavaliers koçu Tyronn Lue bu kararı kendisinin verdiğini söyledi.

”Jae Crowder’ı takas ettiğimizde Crowder’ı üç veya dört numarada oynatmayı düşündüm ya da rakibin en sert oyuncusu nerede oynuyorsa o pozsiyonda. Bu durum LeBron’a arka çizgide olup, savunmayı kurması için şans verecekti.

Koç Lue yeni sezona ön alanda LeBron, Crowder ve Love, arka alanda ise Wade ve Rose’la başlamaya karar verdi. Böylelikle geçtiğimiz sezon ilk beş başlayan Tristan Thompson yedeğe çekilmiş oldu.

Wade ve Rose’un arka alanda olması Cavs’ın üçlük ve alan paylaşımında eksiklikler yaşayacağı anlamına gelebilir. Love’ı pivot pozisyonuna yerleştirerek bu durumu bir nebze olsun düzeltmeyi amaçlayan Tyronn Lue:

”D-Rose, D-Wade ve Tristan ile başlamak biraz zor olacaktı. Tristan’ı yedeğe çekip Love’ı pivot başlatmamdaki neden bu. Sanırım kampta LeBron bu durumu onlara söylemiş fakat bu tamamen benim fikrimdi.”

Cavs koçu Lue, Tristan Thompson hakkında da konuştu.

”Tristan’la konuştum ve bu duruma harika yaklaştı. O, burada yaptığımız şeylerin büyük bir parçasıydı ve bana şöyle dedi: ‘Alan paylaşımına ihtiyacımız olduğunu anlıyorum. Benden ne istersen yapmak için hazırım ve bunun için buradayım.’ Bu tarz konuşmalar yapmak çok zordur ama Tristan bununla harika bir şekilde başa çıktı.”NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir