NBA Günlükleri

Yeni All-Star Formatına Yıldızların Yorumları

NBA’in All-Star formatında değişikliğe gittiğini açıklamasının ardından yıldız oyunculardan yeni format hakkında açıklamalar gelmeye başladı.

Golden State Warriors’ın süper yıldızı Stephen Curry formatı beğenenler arasında:

”Bence yapılan değişiklikler oyuna yeni heyecan katmak açısından harika oldu. Takımların nasıl oluşacağını izlemek taraftarların ilgisini biraz daha çekecektir. 24 oyuncunun taraftarlar ve koçlar tarafından nasıl seçileceğini takip etmek harika ama şimdi yeni bir faktör daha var. Doğu ve Batı’nın karışmasıyla sahada farklı kombinasyonlar oluşacak.” Curry, eğer takım kaptanlarından biri olursa ilk tercihinin muhtemelen Golden State Warriors’tan bir takım arkadaşı olacağını da belirtti.

Cleveland Cavaliers’ın süper yıldızı Kevin Love da Curry ile aynı düşüncede:

”Yeni formatı sevdim, değişikliklerle birlikte daha yarışmacı bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Ayrıca kimin kimleri seçeceğini izlemek enteresan olacak.”

Yeni formatta All-Star maçında oynayacak 24 oyuncunun seçimi önceki yıllarla aynı olacak. İki takımın ilk 5’leri % 50 taraftarların, % 25 oyuncuların ve % 25 medya mensuplarının oyları ile belirlenecek. Her iki konferansın en çok oy alan oyuncuları takımlarının kaptanı olacak. Kalan 14 oyuncuyu ise her zamanki gibi koçlar belirleyecek. Oluşan bu oyuncu havuzundan takım kaptanları konferanslardan bağımsız olarak kendi takımlarına oyuncu seçecekler.

Takımlar bu sene All-Star etkinliklerinin düzenleneceği Los Angeles’ta seçilen iki hayır kurumu adına mücadele edecekler.

Son günlerde adı takas söylentilerinde geçen Cleveland’ın bir diğer oyuncusu Richard Jefferson ise değişikliği pek olumlu bulmayan oyunculardan.

”Bazı şeyleri değiştirirsiniz ama hiç etki etmez, hiçbir şeyi değiştirmez. Önceki yıllarda gördüğümüz mücadeleci All-Star maçları gibi olmayacak. Bu durumu değiştirmek için bir şeyler yapıyorsunuz çünkü maç gerçekten şaka gibi.”

NBA’in başındaki isim Adam Silver da son All-Star maçının ardından oynanan basketbolun seviyesiyle ilgili hayal kırıklığı yaşadığını belirtmişti. Maçta toplam 374 sayı atılmıştı.

”Playoff sertliği olmasını beklemiyorum ama en azından oynamalılar.” diyen Adam Silver bu sene yapılan değişiklikle bu durumun önüne geçmek istiyor.

Golden State Warriors’ın diğer bir yıldızı Draymond Green ise: ”Yeni heyecanlar getirecektir, fantastik bir fikir.”dedi.

Los Angeles’ta düzenlenecek olan 67. All-Star maçı 18 Şubat 2018 Pazar günü oynanacak ve mücadeleye Staples Center ev sahipliği yapacak.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir