NBA Günlükleri

2018 NBA Londra maçının sponsoru Nike oldu

NBA, ligin resmi ürün tedarikçisi Nike ile 2018 NBA Londra Maçının sponsorluğu kapsamında ortaklıklarını uzattığını açıkladı. Nike sponsorluğunda oynanacak 2018 NBA Londra maçında Furkan Korkmaz’lı Philadelphia 76ers, Boston Celtics ile 11 Ocak Perşembe günü Londra O2’de karşı karşıya gelecek.

Nike, 2018 NBA Londra maçının sponsoru olmasının yanı sıra birçok taraftar aktivasyonu ve tanıtımına da ev sahipliği yapacak. Maç sırasında logo, ürün ve saha içi yerleştirmeler de dahil olmak üzere bir çok alanda yer alacak.

NBA EMEA Global Pazarlama Ortaklıkları ve Yükselen Piyasalar Başkan Yardımcısı Marc Armstrong konuyla ilgili, “Resmi sponsorumuz Nike’ın saha içi aktiviteler ve ürünleri ile destekleyeceği 2018 NBA Londra maçı, İngiltere ve bölge genelindeki NBA taraftarları ile bağlantı kurma konusunda mükemmel bir fırsat sağlıyor” açıklamasını yaptı.

Türkiye’den genç yıldız Furkan Korkmaz’ın da kadrosunda yer aldığı 76ers’in mevcut kadrosunda sırasıyla 2016 ve 2017 1 Numaralı Draft seçimleri Ben Simmons ve Markelle Fultz da yer alacak. Celtics’in mevcut kadrosunda ise dört kez NBA’de All-Star seçilen Kyrie Irving ve 2017 draftının 3 numarası Jayson Tatum olacak.

Londra maçının yanı sıra, Nike ayrıca 7 Aralık Perşembe günü Brooklyn Nets’in, Oklahoma City Thunder’la ve 9 Aralık Cumartesi günü Miami Heat ile oynayacağı NBA 2017 Meksiko Maçları’nın da sponsoru olacak.

Nike ve NBA, sporseverlerin destekledikleri takım ve oyuncuların dünyasına tamamen girmelerine olanak sağlayan ilk NBA forması olan Nike NBA Connected Jerseykoleksiyonunu satışa sundu. 30 takımın forması ve Nike Therma Flex Isınma Ceketi, NBAStore.eu sitesinden Kasım ayından itibaren yıl boyunca taraftarlara sunulacak.

NikeConnect teknolojisini kullanan Nike’ın, NBA Connected formalarının her birinde taraftarların kendi mobil cihazlarından ulaşabileceği maç öncesi giriş görüntüleri, oyuncuların en sevdiği müzik listeleri gibi gerçek zamanlı takım ve oyuncu içeriklerini gösteren bir NFC (yakın alan iletişimi) çipi bulunuyor. Bu özellikleri kullanmak için forma sahiplerinin NikeConnect uygulamasını indirerek akıllı telefonları ile formayı birlikte kullanmaları yeterli. Taraftarlar, sezon boyunca özel teklifler ve deneyimlerle, dünyanın her yerinde destekledikleri takımların maçlarına daha çok yaklaşacaklar.

İngiltere’deki taraftarlar ligin İngiltere’deki resmi çevrimiçi adresi NBA.com/UK , Facebook (NBA UK) ve Twitter (@NBAUK) üzerinden daha fazla bilgi alabilirler. Maç, İngiltere’de BT Sport’ta ve NBA LEAGUE PASS International’da yayınlanacak. Taraftarlar aynı zamanda en yeni 76ers ve Celtics ürünlerini NBAStore.eu web sitesinden ve maç gecesi O2 salonundan satın alabilirler.Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir