NBA Günlükleri

Andre Drummond Serbest Atış Yüzdesinin Artışının Arkasındaki Sırrı Açıkladı

Detroit Pistons, Andre Drummond’dan uzun süredir kendi oyununun eksik parçalarını geliştirmesini beklemekte. Drummond bu sezona kadar serbest atış çizgisideki kariyer ortalaması yüzde 38.1 , bu rakam 20 ve üzeri serbest atış kullanan aktif oyuncular arasındaki en düşük rakam. Boyalı alanda aktif olan bir oyuncu için beklentilerin oldukça altında.

Drummond bu sezon bu istatistiği oldukça geliştirmiş durumda.  ESPN.com’a konuşan Drummond; ” Fark, gece ile gündüz gibi. Yıllar sonra gelen bu değişim benim için heyecan verici.  Yüzdemi arttırabilmek için antrenman salonunda şut mekaniğim, şut hassasiyetim üzerine oldukça fazla vakit geçirdim. Sonunda bu noktaya ulaşabilmek beni heyecanlandırıyor. ”  dedi.

24 yaşındaki yıldız oyuncunun bu gelişimi, daha önce 2012 Draft yıllarında çalışmış olduğu Idan Ravin ismi ile tekrardan çalışmak istemesi ile başladı. Draftından bu yana Detroit, oyuncusunun serbest atış yüzdesini geliştirmek için bir çok çalışma yürütmesine rağmen bir sonuç alamamıştı. Ravin ”  Andre’nin gelişiminden memnunum. Ana odağımız asla daha iyi bir şutör olmak olmadı, hep daha iyi bir oyuncu olmaya odaklandık. Biz saatlerce serbest atış çalışmadık, biz saatlerimizi daha iyi bir oyuncu olmak için harcadık . ” Şeklinde oyuncusunun gelişimini açıkladı.Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir