NBA Günlükleri

Ben Gordon Uslu Durmuyor

11 yıl boyunca NBA’de forma giyen 34 yaşındaki Ben Gordon, geçtiğimiz sene NBA’e geri dönmek istediğini açıklamıştı. En son 2014-15 sezonunda Orlando Magic formasıyla ligde olan Gordon’ın son günlerde başı beladan kurtulmuyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Los Angeles’ta hırsızlık suçundan tutuklanan Gordon, 50.000 dolar kefaletle serbest bırakıldı. Kiralık olarak kaldığı apartmanın yöneticisine yumruk attıktan sonra bıçak çekerek parasını aldığı iddia edilen Gordon, bu paranın kendisinin güvenlik depozitosu olduğunu söyledi.

Daha önce 20 Kasım’da da tutuklanan Gordon, bu kez de Manhattan’da sahte plakalı araç kullanmaktan suçlu bulunmuştu. Haziran ayında ise Los Angeles’ta kaldığı dairede hiçbir sebep olmadığı halde yangın alarmını çalıştırdığı için gözaltına alınan 34 yaşındaki eski oyuncu, Ekim ayında da New York’da bir olaya karışmıştı.

2004 NBA Draftı’nda 3. sıradan Chicago Bulls tarafından seçilen İngiliz oyuncu, çaylak sezonunda etkileyici bir performans göstererek En İyi Altıncı Adam Ödülü’nü kazanmış ve bunu başaran ilk çaylak oyuncu olmuştu.

11 yıllık NBA kariyeri boyunca Chicago Bulls, Detroit Pistons, Charlotte Bobcats ve Orlando Magic formaları giyen Ben Gordon, 14.9 sayı, 2.5 ribaund ve 2.5 asist ortalamasıyla kariyerini noktalamıştı.

Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir