NBA Günlükleri

Cavaliers LA Clippers’ı yenerek üst üste 4. galibiyetini aldı

Cleveland Cavaliers, dün gece Los Angeles Clippers ile Quicken Loans Arena’da karşı karşıya geldi ve 15 sayı farkı eriterek maçı overtime’da 118-113 almayı başardı. Bu galibiyet ile üst üste 4. galibiyetlerini elde etmiş oldular ve sezonda 9. galibiyetlerini almayı başardılar, böylece şu an durumları 9-7 oldu.

Üst üste galibiyetler, Doğu’nun favori ekibini bu yıla kötü bir başlangıç yapsalar bile ilk 8’e sokarak playoff tablosunun içine sokmayı başardı. Eğer sezon bugün bitmiş olsaydı Cleveland Cavaliers, Playoff’lara 7. sıradan girmiş olacaktı. Cavaliers ekibinin üst üste 4 galibiyet alması, doğu’nun bu yılki en formda takımı olan ve doğuda 1. sırada olup ligin şu anda en iyi savunmasına sahip olan Boston Celtics’in galibiyet serisiyle karşılaştırılmaya başlandı bile. Celtics ekibi ise geçtiğimiz günlerde geçen yılın şampiyonu Golden State Warriors’u TD Garden’da 92-88 yenmeyi başardı ve üst üste 14. galibiyetini aldı ve durumları şu anda 14-2 olarak doğu’da 1. sıradalar. 2 yenilginin 1 tanesi ise sezonun ilk maçında Cleveland’a kaybettikleri maç olarak dikkat çekti.

Kyrie Irving liderliğindeki Celtics ekibinin bu yılki sıcak başlangıcı nedeniyle Clippers maçından sonra medya ekibi LeBron’a Boston’un 14 kere üst üste galibiyet alması ile ilgili sorular yönlendirdiğinde ise Celtics’in sıcak başlangıcının kendisini ilgilendirmediğini ve sadece Cleveland ile ve Cleveland’ın galibiyet serisiyle ilgilendiğini belirtti.

James kendisine gelen sorulara “Bu konu hakkında yorum mu yapmamı istiyorsunuz? Hayır yorum yapamam çünkü takımca zor durumdayız ve önce kendi istikametimizde doğru yolu bulmamız gerekiyor. Boston-Golden State maçını izledim ve tam bir Doğu Konferansı maçı gibiydi, Golden State’i 120 sayının altında nadiren görürsünüz. Boston ise maçta özellikle 2. yarı iyi bir tempo yakaladı. Fakat 2 takımda çok kötü yüzdeyle oynadı ve atışlarında çok fazla başarılı olamadılar. 4. periyot geldiğinde ise maçın kaderini serbest atışlar belirledi. Fakat ben onların galibiyet serisiyle ve kimi yendikleriyle ilgilenmiyorum ama şu anda çok iyi basketbol oynadıklarını söyleyebilirim.” şeklinde cevap verdi ve sözlerini bitirdi.

Boston Celtics’in 2 yenilgisinden 1’i ise Cavaliers ekibine karşı 102-99 kaybettikleri maç oldu, o maçta ise Boston ekibinin yıldızı Gordon Hayward ayak bileğinin kırılması sebebiyle sezonu kapatmıştı. O maçtan sonra ise şaşırtıcı bir şekilde Cleveland üst üste 4 maç kaybetti. Üst üste kaybedilen maçlar ile birlikte Cavs ekibi doğuda en diplere kadar çökmüştü. Fakat şimdi 7. sıraya yükselip ilk 8’e girmeyi başardılar ve yavaş yavaş ritim bulup yukarıya doğru çıkıyorlar gibi gözüküyor.

Golden State Warriors Guardı Stephen Curry ise açıklamalarında Celtics’in şu anda NBA Finali’ne doğudan çıkabilecek takımlar arasında en favori takım olduğunu söyledi.

Warriors’un yıldız oyuncusu ayrıca “Boston şu anda doğudaki en favori takım ve doğuda en iyi basketbolu oynayan takım ve Boston’un havasının Haziran’da çok iyi olduğunu duydum.” açıklamalarına bulundu.

LeBron ise son olarak medyaya “Dinle adamım, sonuç olarak hepimiz profesyoneliz, her gün elimizden gelenin en iyisini ortaya koymak için çalışıyoruz ve şu anda iyi basketbol oynamaya başladık,bunu da devam ettireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Dwyane Wade ise Clippers maçında bench’ten gelerek 23 sayı 11 ribaund ve 5 asist ile maçı kazanmada takımın mimarlarından biri oldu.

LeBron ise 39 sayı 14 ribaund ve 6 asist ile oynadı ve takımını sırtladı.

Özellikle maçta bench katkısı ve yan parçaların iyi oyunuyla Cleveland galibiyeti elde etti, gelecekte bu seriyi devam ettirip ettiremeyeceklerini göreceğiz.

Cleveland’ın diğer maçı Detroit Pistons ile olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

One Comment

  1. Murat Beyoğlu

    18 Kasım 2017 at 15:16

    Ellerine sağlık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir