NBA Günlükleri

Cavs Greg Monroe’nun Peşinde!

Cleveland Cavaliers’ın, Phoenix Suns’ın yeni kadrosuna kattığı ve hemen takas etmek istediği Greg Monroe ile ciddi bir şekilde ilgilendiği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta başında Milwaukee Bucks ve Phoenix Suns arasında gerçekleşen Eric Bledsoe takasında Phoenix’in yolunu tutan Monroe, bu kez de Cleveland yolcusu olabilir.

Phoenix Suns Genel Menajeri Ryan McDonough açık bir şekilde Greg Monroe ile ilgili planından bahsetmişti. Takas ya da serbest bırakma fikirlerinin ön planda olduğu bilinen bir gerçek. Monroe da Arizona Republic’e verdiği röportajda Suns’ın kararına her şekilde saygı duyacağını belirtmişti.

”Onlara söyledim, planlarını anlıyorum. Sezona nasıl yaklaşmak istediklerini anlıyorum. Eğer benden oynamamı isterlerse her zaman oynarım. Asla ‘oynamak istemem’ diyen kişi olmam. Eğer istemiyorlarsa, o zaman birlikte çalışır ve herkes için en iyi olanı buluruz. Ama burada oynamaktan mutluluk duyarım.”

27 yaşındaki Monroe’nun 17.8 milyon dolar değerinde bu sezon sonu bitecek olan bir kontratı mevcut. Geçtiğimiz sezon Bucks formasıyla çıktığı 81 maçta 11.7 sayı, 6.6 ribaund ortalamalarıyla oynamış ve playofflarda bu istatistiklerini 13.2 sayı ve 7.3 ribaunda çekmeyi başarmıştı.

Sezonun ilk ayında oldukça sıkıntılı günler geçiren Cleveland Cavaliers’ta Tristan Thompson’ın sakatlığı da moralleri bozan bir başka etken oldu. Sezona yedekte başlayan ve daha sonra ilk beşe giren Thompson’ın Aralık ayında sahalara dönmesi bekleniyor.

Cavs Genel Menajeri Koby Altman’ın bu takası gerçekleştirmesi için iyi düşünmesi gerek çünkü Cleveland çoktan 15 kişilik kadro kotasını doldurmuş durumda. Öte yandan Monroe ile ilgilenen diğer takımlar ise San Antonio Spurs ve Denver Nuggets olduğu da gelen haberler arasında.Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir