NBA Günlükleri

Cleveland Cavaliers, Jae Crowder’ı Kazanmaya Çalışıyor

Cleveland Cavaliers-Dallas Mavericks karşılanmasının üçüncü çeyreğindeki bir molada LeBron James oturduğu yerden eğildi ve dikkatini çekmek için yüzünü Jae Crowder’a doğru döndü.  Daha sonra takım arkadaşına American Airlines Center’ın gürültüsü içinde bazı talimatlar verdi.

“Topu yakaladığın zaman… Ayaklarını önceden ayarlamış ve şutu atmaya hazır ol!”

Crowder ilk yarıda 0/5’la oynadıktan sonra üçüncü çeyrekteki ilk iki atışında da isabet bulmayı başardı ve Cleveland maçı 111-104 kazanırken takımına 15 sayı, 7 ribaunt ve 3 asistlik katkı yaptı. Bu maç belki de Crowder’ın bu sezonki en komple maçı oldu.

Crowder’ı çok yönlü bir oyuncu olduğundan takım için kritik bir rol oynuyor. Kevin Love 5 numarada başladığı zaman Crowder 4 oynuyor, LeBron 1 oynadığı zamansa Crowder 3 oynuyor. Bazen kenardan 4 olarak bazense 3 olarak geliyor.

Kevin Love bu durum için takım arkadaşı hakkında, “Crowder her şeyi yapabiliyor ve bu yüzden kilit bir oyuncu. Şu sıralar zorlanıyor çünkü ondan 3 ve 4 olarak oynamasını, rakip takımın en iyi oyuncusunu savunmasını ve skor üretmesini istiyoruz. Sadece bir yolunu bulup bugün yaptığı gibi bunları tamamlamalı çünkü bu harika oluyor.” yorumunda bulundu.

Crowder yazın Cleveland Cavaliers’a takas olduğu gün annesi Helen’i kanserden dolayı kaybetmişti. Bu durumun verdiği duygusal çöküntünün yanında Crowder’ın antrenman düzeni de bozulmaya uğradı çünkü yazı ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak ve yanlarında olmak adına sürekli hareket halindeydi. Bu durumdan dolayı hazırlık kampına geldiğinde en hazır durumunda değildi.

Crowder maçın ardından, “Olmak istediğim seviyede değilim.” dedi.

“Fakat o seviyeye yaklaştığımı hissediyorum. Her gün filmleri izleyip çalıştıktan sonra daha iyi olduğumu hissediyorum ve anahtar da bu.”

“Bu takımdaki oyuncular her zaman ‘Şampiyonluk için oynuyoruz.’ diyor.”

LeBron James ise Crowder’ı agresif görmek istediği söylüyor.

“Sadece Crowder’ın agresif olmasını istiyorum. O agresif olduğu sürece üst üste 100 şut kaçırsa bile bir önemi yok. Sadece onun agresif olmasını ve top ona geldiği zaman potaya bakmasını istiyorum.”

“Ona sürekli yaklaşarak, kulağına; ‘Dinle, Son birkaç yıldır Boston’da mücadele etmek zorunda kaldığım Jae Crowder’ı görmek istiyorum.’ diyen kişi olmak istiyorum.”

Crowder da LeBron’un bahsetti oyuncu olmak istiyor.

“LeBron her zaman bana şutu atmamı söylüyor. ‘İstatistikler için, yüzdeler için endişelenme. Bunu yapabildiğini biliyoruz. Sadece şutu at ve rahat olmana bak.’ diyor.”

“Sanırım sahanın her iki tarafında da daha agresif olmam gerekiyor. Savunmada sert olabildiğim zaman bu bana hücumda da yardım ediyor.”

Kaynak: ESPNCan Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir