NBA Günlükleri

Dennis Smith Jr. Gözü Çocukluk Kahramanı Chris Paul Eşleşmesinde

Dallas Mavericks takımının çaylak ismi Dennis Smith Jr., çocukluğunda Chris Paul hayranı olduğunu ve çocukluk odasının duvarında Chris Paul posterinin asılı olduğunu belirtti. Sezonun ilk maçları içerisinde Dallas ekibi Houston Rockets ile karşılaşmış fakat sakatlık problemlerinden dolayı parkede karşılıklı olarak yer alamamışlardı.

Nba.com ekibinden David Aldridge,  çocukluk kahramanına karşı oynayacak olması ile ilgili soru yönelttiğinde, Smith bunun için sabırsızlandığını belirten Smith ;“ Saygısını kazanmamın tek yolu bu, karşısına çıkarak onunla yarışabileceğimi göstermeliyim. Tüm isteğim ve planım bu.” Açıklamasında bulundu.

Dennis Smith Jr henüz erken olmasına ragmen sergilemiş olduğu performans ile belirli kesimin saygısını kazanmış durumda. Oyununu beğenenler arasında Lebron James gibi kayda değer isimler mevcut. Sezonun geride kalan bölümünde 14.8 sayı, 4 ribaund ve 4.9 asist ortalaması ile oynayan çaylak oyuncu, Cavs karşılaşmasında Lebron James’in ekibine karşı da 21 sayı, 5 rebound , 7 asist, iki blok ve iki top çalma ile oynamıştı.

Dallas Mavericks çaylağı, çocukluk kahramanı Chris Paul ile karşılaşabilmek için şimdilik görünen 24. Ocak tarihine kadar beklemek zorunda.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir