NBA Günlükleri

Earl Watson’dan Samimi Açıklamalar

Geçtiğimiz haftalarda görevinden alınan Earl Watson, Phoenix Suns’taki görev süresiyle ilgili ESPN’e samimi açıklamalarda bulundu.

38 yaşındaki Watson, Şubat 2016’da dönemin Suns koçu Jeff Hornacek’in görevinden alınmasıyla birlikte geçici koç olarak takımın başına getirilmişti.

”Dürüst olmam gerekirse geçici olarak göreve getirildiğim zaman, yönetim ve takım sahibi benim bu görevde kalıcı olamayacağımı söylemişlerdi. Bu nedenle ben de ne olursa olsun bu maceranın kısa olacağını düşündüm. En azından bir etki yaratıp, bir damga vurarak benden sonra görevi alacak kişiye, bulduğumdan daha iyi bir takım bırakmak önceliğimdi. Oyuncuların gelişimini sağlamak, genç oyuncularda bir inanç yaratmak bizim hedefimizdi.”

Takım sahibi Robert Sarver ve Genel Menajer Ryan McDonough ile son toplantıya giderken kovulduğundan haberdar olan Watson olayların gelişimini şu şekilde anlattı.

”Ofise gelmem gerektiği söylenen bir mesaj aldım. Mesaj geldiği zaman… Farkındalığı yüksek olan biriyimdir. Bu mesajın ne için olduğunu biliyordum. Benimle konuşan tek kişi Robert Sarver’dı. Konuşmanın sonunda Ryan McDonough daha çok bana şans diledi. Toplantı 30-40 dakika kadar sürdü.”

İlk üç maçta alınan sonuçlardan sonra görevine son verilen Earl Watson’ın uzun süre bir NBA takımında baş koçluk yapması beklenmiyor.

Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir