NBA Günlükleri

Fenerbahçe Doğuşun Rakibi Brose Bamberg

Brose Arena’da yarın akşam TSİ 22.00’da başlayacak ve beIN Sports 3’ten naklen yayınlacak olan Fenerbahçe Doğuş – Brose Bamberg maçı öncesinde Fenerbahçe Doğuş başantrenör Zeljko Obradovic ve geçen sene Brose Bamberg’de mücadele eden Fenerbahçe Doğuş’un İtalyan uzun forveti Nicolo Melli maç öncesinde açıklamalarda bulundu .

Başantrenör Zeljko Obradovic “EuroLeague’de bir zor maç daha. Geçen yıl Bamberg’le yaptığımız maçlardan tecrübeyle kendilerine karşı oynamanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ayrıca son üç maçı kazandıkları için çok iyi durumdalar, bu nedenle bu maç daha da zorlaşacak.”dedi.

Fenerbahçe bu sezon Ekpe Udoh’un yokluğunu hissetse de takımın bu sezon boyalı alandaki en önemli silahlarından birisi olan Nicolo Melli, EuroLeague’de ki zorlu Bamberg deplasmanı öncesi açıklamalarda bulundu    ”Bizim için çok önemli bir maç. Beni çok iyi anlarlar. Benim için kesinlikle özel bir maç ve çok özel bir gece olacak. Fakat günün sonunda kazanmak zorundu olduğumuz bir maç. Bundan daha basit bir şey yok.” dedi Nicolo Melli.

 

THY EuroLeague’in son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş, bu sezon EuroLeague’de oynadığı 5 maç oynadı. 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile yoluna devam ediyor temsilcimiz.

Rakip Brose Bamberg’in de temsilcimiz gibi 3 galibiyeti bulunuyor.

Fenerbahçe Doğuş ve Brose Bamberg EuroLeague’de daha önce 4 kez karşılaştı. Temsilcimiz 3 kez kazandı, 1 kez sahadan mağlup ayrıldı.

Birkan Kaya on FacebookBirkan Kaya on InstagramBirkan Kaya on TwitterBirkan Kaya on Youtube
Birkan Kaya
7 sene üst düzey kulüplerin altyapılarında basketbol oynadıktan sonra şimdilerde yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir