NBA Günlükleri

Gordon Hayward Basketbol izlemenin iyi hissettirmediğini itiraf etti

Boston Celtics forveti Gordon Hayward için son haftalarda hayat hiç de kolay değil. Yeni takımı ile parkeye çıktığı ilk dakikalarda sakatlanan Hayward, bir süredir sol bileğindeki çıkık ve kaval kemiğindeki kırığın acısı ile yaşamakta. 28 yaşındaki yıldız cerrahi müdahaleden sonra uzun sürecek iyileşme dönemine başladı.

Hayward, iyileşme sürecinin başlarında pozitif bir bakış açısına sahip olmakta zorlandığını itiraf etti. ESPN’den Chris Forsberg’e verdiği röportajda ; “ Özellikle basketbol maçlarını izlerken, hala olumsuz hislere kapılıyorum. Bu hislerim insan olmamın sonucu fakat yaşadıklarımdan daha güçlü bir şekilde ayrılabilirim. Tüm bunlar yaşandı, geri alamazsınız. Arkamda bırakmayı istiyorum.”  dedi.

Hayward NBA kariyerinde bu denli büyük sakatlık geçmişine sahip bir isim değil. Sakatlığı güçsüz yanlarını keşfetmek ve güçlendirmek için önündeki bir fırsat, fakat daha güçlü olabilmek için 2017-2018 sezonunun büyük bir kısmını feda etmiş durumda.

Takımın koçu Brad Stevens, Hayward’ı iyileşme süreci boyunca da yanında ve takım ile birlikte görmek istiyor. Bunu sahalara tekrar dönene kadar takımdaki ekip ruhunun ve birlikteliğin gelişmesine katkı sunacağını düşünüyor. Hayward ; “ Bu benim mental olarak da iyi durumda olabilmem için çok önemli. Mümkün olduğunca takımın bir parçası olacağım. “ şeklinde koçun fikirlerini olumlu karşıladığını bildirmekte.

Haber: Koralp Selçuk

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir