NBA Günlükleri

Popovich Terör Karşısında Spurs Galibiyetini Önemsemedi

Amerika bir kez daha terör saldırısı ile karşılaştı.  Geçtiğimiz Pazar San Antonio şehrinin de bağlı bulunduğu Texas eyaletinde 26 kişinin hayatını kaybettiği kiliseye yönelik saldırı gerçekleştirilmişti.  Kariyeri boyunca düşüncelerini ifade etmekten çekinmemesinden dolayı, basına karşı açık sözlülüğü ile de tanınan  San Antonio Spurs takımının başantrenörü Gregg Popovich, vahim olay hakkında da fikirlerini belirtti.

Popovich ; “  Biz bir Basketbol maçını kazandık fakat bugün yaşananları değiştirmez. Yaşananlar anlamsız. Yaşanan trajediyi düşündüğünüzde, ailelerin acılarını kafanızdan çıkartmanız imkansız.  Bu gece Basketbol müsabakası hakkında konuşmayı uygun bulmuyorum. Hepinize iyi akşamlar dilerim. “   şeklinde Takımının Phoenix Suns galibiyeti hakkında konuşmayı red etti.

NBA yönetimi , bugünlerde yaşanan Dünyanın karşılaşmış olduğu farklı toplumsal sorunlara karşı daha aktif olmaları gerektiğinin bilincinde. Basketbol oyununun insanlar üzerindeki etkisini , insanların farkındalıklarını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı istemekteler. Oyuncular ve Koçlar sosyal medya hesaplarını üzücü olayı kınamak ve gelecekte tekrar yaşanmaması için iyi dileklerini insanlığa iletmek için daha sık kullanmakta.

Tüm bu üzücü olayların gölgesinde Spurs seri olarak ikinci galibiyetini alarak ligteki durumunu 6-4 ‘e getirmiş oldu.  San Antonio Spurs seriye  devam edebilmek için önümüzdeki Çarşamba gecesi L.A Clippers ile karşılaşacak.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir