NBA Günlükleri

“İnternette Viral Olmuşum”

Perşembeyi cumaya bağlayan gece oynanan ve takımının San Antonio Spurs’ ü mağlup ettiği maçta karşılaşmanın hakemine kullandığı sinkaflı ifadeler kameralar tarafından çekilen Golden State Warriors koçu Steve Kerr, kullandığı ifadeler nedeniyle özür diledi.

Karşılaşmanın hakemine ağır hareketler içeren sözcükler sarf eden Steve Kerr, “Gerçekten çok utanç verici, daha dikkatli olmalıyım. İnanın, çok üzgünüm. Kızım bana olayın görüntülerini attı, çok utandım. Sanırım olay internette de viral olmuş. Her zaman çok hırslı ve tutkulu bir koç olmuşumdur ancak bu yaptığımı bununla açıklayamam. Böyle cümleler kullanmamın bir izahı yok. Zaten görüntüleri izleyince ‘Tanrım, ben ne yaptım?’ dedim.” ifadelerini kullanırken, bu konuda kendini geliştirmek istediğini de açık yüreklilikle belirtti:

“Her zaman hakemlerle tartışırım ve bunun altında yatan sebep oyuncularımı korumaktır. Ancak elbette böyle bir dil kullanmam söz konusu bile olmamalı. Bu konuda hata yaptığımı kabul ediyorum ve bunun bir daha yaşanmaması için her şeyi yapmaya hazırım.” dedi.

Aynı maçta San Antonio Spurs’ ün koçu Gregg Popovich de hakeme ettiği küfürlerden dolayı atılmıştı ve Kerr esprili bir şekilde: “İşte küfür etmeyi nerede öğrendiğimin cevabı!” diyerek eski antrenörüne esprili bir gönderme yaptı. Bu arada lig yönetiminin, iki yöneticiye de ekstra bir ceza vermesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir