NBA Günlükleri

Kristaps Porzingis, Knicks’teki Havanın Değiştiğini Söyledi

Phil Jackson ve Carmelo Anthony’nin ayrılmasından bu yana New York Knicks’in etrafındaki atmosfer epey değişti. Knicks artık tamamen Kristaps Porzingis merkezinde hareket ediyor.

Porzingis de bu durumun farkında ve Knicks’teki ortamın değiştiğini söylüyor.

“Takımdaki havanın değiştiğini söyleyebilirim. Yeni pozisyonlarda bir sürü yeni zihin ve bir sürü yeni oyuncu var. Hepsi de en iyi basketbollarını oynayıp mücadele etmek istiyor. İşte en önemli şey de bu… Sahaya çıkıyoruz ve sert oynuyoruz, özellikle de savunma tarafında.”

Porzingis, artık Carmelo Anthony ile birlikte oynamamanın farklı olduğundan ve onunla hala konuştuğundan da bahsetti.

“Evet, bu kesinlikle farklı. Buradaki esas adam ve takımın lideri oydu. Artık çok daha farklı. Kendi adıma konuşmak gerekirse, onun burada kalmasını ve ondan öğrenmeye devam etmek isterdim. Fakat Oklahoma City Thunder’a gidip yeni bir mücadeleye yelken açtığı için onun adına mutluyum. Onunla hala iletişimdeyim ve Carmelo da mutlu. Artık farklı bir çevrede ve bu hamlenin onun kariyeri için iyi bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Porzingis’e artık şehrin yeni yüzü olması hakkında ne düşündüğü de soruldu.

“Şu an sadece eğlenmeye bakıyorum. Fakat hayatım basketbol demek. Sürekli basketbol hakkında düşünüyorum. Bunun dışındaki işlerin pek bir önemi yok. Yenilenmeye ve bir sonraki maç için hazır olmaya çalışıyorum. Düşündüğüm tek şey bu.”

“Bu şehir için oynamaktan zevk alıyorum. Bana göre dünyadaki en iyi şehir burası.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir