NBA Günlükleri

Kyle Lowry, “Yeni Hücum Taktikleri Performansımı Etkiledi”

Toronto Raptors, 2017-18 NBA sezonuna 5-4’lük bir başlangıç yaptı. Raptors, bu yıl Kyle Lowry’ye çok fazla güvenmek yerine, daha da  çok yönlü bir hücum yaklaşımıyla gideceğini açıkça belirtti.

Sonuç olarak, 3 kez All-Star seçilen Lowry hücum ritmini bulmakta zorluk çekti. TSN yazarlarından Josh Lewenberg‘e göre Lowry sezon öncesinde topa sahip olmama konularına kafa yordu:

” Bizim topu taşıma şeklimiz bu oldu ve top benim ellerimde fazla kalmayacak. Son iki yılda, koç oyunun ilk beş, altı ve yedi dakikasında oyunu bana bıraktı. Oyunu hissedebiliyordum , paslarımla oyuna herkesin katılımını sağladım ve şimdi herkes atlamadan oyuna dahil olmalı.”

Lowry’nin sayıları o zamandan beri büyük bir darbe aldı. Şu anda %37.6’lık isabet oranıyla maç başına 11.9 sayı ortalaması ile oynuyor, 2016-17 sezonu boyunca sayı ortalaması maç başına 22.4 ve şuan geçen seneki görüntüden çok uzak.

Raptors’ın yeni programının sezon boyunca daha derin çalışıp çalışmayacağını belirlemek için çok erken. Bununla birlikte, Lowry daha az fırsat görmeye devam ederse, Toronto yakında ellerinde bu durumdan hoşnutsuz bir süper stara sahip olabilir.

Kaynak:  Maximo Gonzales / Clutch Points

Çeviri: Birkan KayaNBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir