NBA Günlükleri

Lonzo Ball: Bu şekilde hayatım boyunca oynadım

Los Angeles Lakers’ın çaylağı Lonzo Ball, Lakers’ın Bucks’a 98-90 yenildiği maçta Triple-Double yaparak LeBron James’in rekorunu kırdı ve NBA tarihinde en genç triple-double yapan oyuncu oldu.

LeBron James bu rekoru 20 yıl ve 20 gün ile elde etmişti, dün gece Ball ise 20 yıl 15 gün ile bu rekoru elde ederek 5 günlük bir fark ile LeBron James’in rekorunu kırmayı başardı.

Lonzo Ball’a performansı hakkında sorduklarında ise çaylağın açıklamaları pek iç açıcı değildi.
Ball Vertical gazetesine yaptığı açıklamalarında “Bu başarı umrumda bile değil çünkü maçı kaybettik, bu ve bunun gibi performansları hayatım boyunca yaptım zaten.” dedi. “Günümüz NBA’inde neredeyse tüm point guardlar iyi katkı üretip çok sayı buluyorlar zaten ama ben çıkıyorum ve sadece maçı kazanmaya odaklanıyorum biliyorum her maçta iyi skor üretemiyorum fakat bu yönümü de iyileştirmeye çalışıyorum. Oynayış şeklim ise babamdan bana geçen bir özellik oldu. O’da üzerimizdeki baskıları aldırmıyor.” diyerek açıklamalarına son verdi.

Lonzo Ball,çaylak sezonunda görünüşe göre eksiklerini düzeltmeye kendini adamış. Gelecekte ne olabileceğini merakla bekliyoruz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir