NBA Günlükleri

Mike D’Antoni: “Geçtiğimiz yıl onun inanılmaz olduğunu düşünüyordum. Bu yıl ise onun ne olduğunu bile bilmiyorum.”

James Harden özellikle geçtiğimiz iki sezondur takımı Houston Rockets’ı taşımaya devam ediyor. Harden, bu iki sezonda MVP ödülünü kazanamamış olsa da bu ödülü onun kazanması gerektiğini düşünen insanların sayısı hiç de az değil.

Harden muhteşem performansına ara vermeden bu sezon da devam ediyor. “Sakallı” geride bıraktığımız 16 maçta 31.6 sayı ve 9.9 asist ortalamalarıyla bu iki alanda lige liderlik ediyor. Harden aynı zamanda üç sayı çizgisinin gerisinden de kariyerinin en yüzdeli isabetlerini (%40.4) buluyor.

Koç Mike D’Antoni yıldız oyuncusunun bu performansı karşısında; “Geçtiğimiz yıl onun inanılmaz olduğunu düşünüyordum. Bu yıl ise onun ne olduğunu bile bilmiyorum. Başka bir seviyeye yükseldi.” yorumunda bulunuyor.

Harden son 9 maçta %44.5 üçlük ve %47.2 şut isabeti oranlarıyla maç başına 36.7 sayı atıyor.

Harden’ın en büyük silahlarından biriyse hiç şüphesiz savunmasıyla arasında boşluk kalmasını sağlayan step-back’leri.

“Bunun üzerine çalışıyorum. Savunmalar benim potaya gitmem konusunda endişeli oluyorlar veya korkuyorlar. Çünkü bunun takım arkadaşlarım için birçok fırsat yaratacağını biliyorlar. Bu yüzden beni bir adım geriden savunuyorlar. Step-back ile kendime daha da büyük bir boşluk kazandırıyorum.”

Koç D’Antoni rüyalarındaki oyuncuyu övmeye devam ediyor.

“Bu adam hücumda çok iyi. Bu hareketi onu savunulması çok zor bir hale getiriyor, eğer mümkünse… Fakat onun verimliliği her şeyin ötesinde. Bu konuda da gerçekten çok iyi, çok verimli.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir