NBA Günlükleri

New York Knicks-Toronto Raptors Maçındaydık !!

Yılın beklenenden daha fazlasını sahaya yansıtan takımlardan biri olan ve evindeki 8-3’lük galibiyet derecesini geliştirmek isteyen New York Knicks ile son 7 maçının 6’sını kazanmış Doğu Konferansı 2.si Toronto Raptors  Madison Square Arena’da karşı karşıya geldi.

 

İlk dakikalara iyi başlayan Knicks karşısında, DeMar Derozan’ın bulduğu basketlerle yanıt veren Raptors mücadelenin ilk molasına 16-15 önde girdi.New York Knicks’in takım halinde çizginin gerisinden kötü başlamasıyla (7/1) ve Norman Powell’dan gelen 3’te 3 üçlük katkıyla ilk çeyreği Toronto Raptors 26-34 önde kapattı.

 

İki takımında karşılıklı basketlerle başladığı ikinci çeyrekte ilk molaya Toronto 35-42 önde girdi.Tim Hardaway Jr. ve Frank Ntilikina’nın üçlükleriyle farkı 4’e kadar indiren New York Knicks, ilk yarının bitimine 5 dakika kala Toronto’ya molayı aldırdı.Ardından sazı tekrar eline alan Toronto, ilk yarının bitimine 2 dakika kala farkı 9’a çıkardı.(48-57) Kalan dakikalarda DeRozan’ın turnikesinden başka sayı olmayınca devreyi Toronto 48-59 önde kapattı.

 

İkinci yarıya fırtına gibi başlayan New York 2.5 dakika içinde farkı 3’e indirdi.Toronto’nun aldığı molalar da New York’un ateşini söndürmeye yetmeyince çeyrek sonunda inanılması güç bir fark ortaya çıktı.(41-10) Özellikle Toronto’nun hücumda aksaması ve yaptığı basit top kayıplarıyla son çeyreğe New York Knick 89-69 önde girdi.

 

Son çeyreğe iyi başlayan Toronro Raptors ilk 3 dakika içinde farkı 14’e kadar indirdi.Son çeyrekte 3.çeyreğin tam aksi bir görüntü sergileyen Toronto, bitime 6 dakika kala farkı 6’ya indirdi.Son anları büyük çekişmeye sahne olan mücadelede, maçın son dakikalarında Tim Hardaway Jr.’ın basketleriyle ayakta kalan New York Knicks maçı 108-100 önde tamamladı.

 

Karşılaşmanın en skorer oyuncu Knicks’den Tim Hardaway Jr. oldu.Hardaway Jr. 38 sayı 6 ribaund ve 7 asistlik performans ile galibiyetin mimarı oldu.Bunun yanında Kristaps Porzingis’te 22 sayı 10 ribaundluk katkı sağladı.Toronto Raptors’ta ise Kyle Lowry 25 sayı 10 ribaund 5 asist, DeMar DeRozan ise 18 sayı 6 ribaund 4 asist ile karşılaşmayı tamamladı.

 

 

Atakan Lale

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir