NBA Günlükleri

Nowitzki’nin 18-19 Sezonu İçin Tercihi

Dirk Nowitzki, bu sezondan sonra emekli olup olmayacağını Dallas Mavericks’in durumuna göre değil kendi vücudunun nasıl hissettiğine bağlı olarak vereceğini açıkladı.

Nowitzki, en azından bir sezon daha oynamayı umuyor.

Nowitzki, ESPN’e yaptığı açıklamada;

” Bu vücudumun nasıl hissettiğine bağlı. Oynadığım her maçı seviyorum. Bunun ne kadar gerçekçi olduğundan emin değilim fakat sezona bu şekilde başladım. Hala orada, bu çocuklarla birlikte olmak istiyorum. Sezonu bitirdikten sonra oturup kafamı dinleyeceğim ve sonrasında nasıl hissettiğimi göreceğiz. Muhtemelen yazdan önce herhangi bir karar çıkmaz.”

Mavericks, önümüzdeki yıl Nowitzki’nin sözleşmesinde takım opsiyonuna sahip olacak. Nowitzki yazın $10M değerinde sözleşmeye imza atmıştı.

Marc Cuban’a, Nowitzki’nin 40 yaşında sözleşmesini kullanıp kullanmayacağı sorulduğunda; ”Kullanacağını ümit ediyorum. Önümüzdeki yılda kalması için gerçekten önemli bir şansı olduğunu düşünüyorum. Çünkü; kariyeri boyunca sadece 1 takımda oynayıp rekor kıracak olan o çocuk olmak istiyor. Çoğu insan bu fırsatı bulamıyor. Ve hala bu oyundan zevk alıyor.”

 

Kaynak: basketball.realgm.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir