NBA Günlükleri

Oklahoma City’de Acil Durum Toplantısı

Son 4 maçını kaybeden ve özellikle Batı Konferansı ekiplerine karşı oynadığı 6 maçı da kazanamayan Oklahoma City Thunder’da özel bir toplantı gerçekleşti. Perşembe günü alınan Denver Nuggets mağlubiyeti sonrası yapılan toplantının ardından oyuncular açıklamalarda bulundu.

Takımın yeni yıldızlarından Paul George:

”Her şeyi masaya yatırmak adına iyi bir toplantıydı. Özellikle de içinde bulunduğumuz durumu göz ardı edersek bu iyi olmaz. Çünkü bu her maç bizimle birlikte gelmeye devam eder. Bırakalım her şey açık bir şekilde konuşulsun.”

Takımın tecrübeli oyuncularından Raymond Felton ise:

”Kendi aramızda bir hayal kırıklığı olduğunu düşünmüyorum.Sadece kaybetmekle ilgili bir hayal kırıklığı bu. Kaybetmekten nefret eden ve yarışmacı bir çok oyuncumuz var. Bu sahip olunacak iyi bir ruh. Eğer hayal kırıklığı yaşamasaydık o zaman bu büyük bir problem olurdu.”

Takımın bayrak adamı Russell Westbrook:

”Belli ki her yıl, her sezon zorluk çekiliyor ve şu anda biz de bunu yaşıyoruz.”

Bir başka yeni süper yıldızı Carmelo Anthony ise:

”Bu durum iki şekilde ilerleyebilir. Sıkıntıların kafamızda kalmasına izin verip sürekli bunları düşünmek ya da tüm bunları arkada bırakıp, ilerlemek ve yarın için hazır olmak. Bu ligde olmanın ve çok fazla maç yapmanın güzel yanı bu. Biliyorum üst üste oynanan karşılaşmalardan şikayet ediyoruz ama bazen bu maçlar biz oyuncular için iyilik oluyor. Çünkü oynanan maçı arkanızda bırakmak ve gelecek maçı dört gözle beklemek için şansınız oluyor.” dedi.

Cumartesi günü evinde Los Angeles Clippers’ı ağırlayacak olan Thunder’da bu toplantının ne gibi bir etki yaptığını göreceğiz. Şüphesiz daha iştahlı ve hırslı bir Oklahoma bizi bekliyor olacak.Onur Özdemir
Marmara Üniversitesi Ekonometri. Phoenix Suns tutkunu.
umutonurozdemir@gmail.com
Instagram:@onuurozdemirr
Facebook: onur.ozdemir.73

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir