NBA Günlükleri

Porzingis Ameliyat Olabilir

New York Knicks’in 22 yaşındaki Letonyalı yıldızı Kristaps Porzingis’in sezon sonu bir ameliyat geçirebileceği belirtildi.

Çarşamba günü oynanan Orlando Magic karşılaşmasında takımıyla birlikte olamayan Porzingis’in sağ dirseğinde bir iltihap olduğu ve buna bağlı olarak Magic maçını kaçırdığı belirtildi. Yıldız oyuncu karşılaşmanın ardından New York Post’a konuştu.

”Sağ dirseğime darbe aldığımda birden şişiyor, çok hassas ve kolumu esnetemiyorum. Bu beni rahatsız ediyor evet ama o kadar da kötü değil. Her zaman bu şekildeydi. Şişliği indirmem gerekiyor daha sonra iyi olacağım. Ama sanırım sezon bitiminde bu durumla ilgili bir şeyler yapmam gerekebilir. Her yıl bu şekilde devam edemem.”

Sezona oldukça formda giren 22 yaşındaki yıldız geçtiğimiz haftanın Doğu Konferansı’ndaki en iyi oyuncusu seçilmişti. 30.0 sayı 7.5 ribaund ve 2.5 blok ortalamalarıyla oynayan Porzingis, %51.2 saha içi yüzdesiyle de etkileyeci bir performans gösteriyor.

İlk 10 maç itibariyle attığı 300 sayıyla Knicks tarihine de geçen Letonyalı yıldız, kariyenin ilk All-Star maçına doğru emin adımlarla ilerliyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir