NBA Günlükleri

‘Russ ile Durumumuz Kişisel Değil

Merakla beklenen Warriors-Thunder maçı dün gece oynandı. Beklenildiği gibi Durant-Westbrook arasında da zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Aslına bakarsanız daha birkaç hafta önce Durant ‘Onlar ne derlerse desinler, ben bir Thunder’ım. Hepsini çok seviyorum’ şeklinde konuşmuştu. Fakat maç günü yaklaştıkça açıklamalarda değişiklikler göze çarpmaya başladı. Artık bu maç Durant için sıradan bir maç olmuştu. Yıldız oyuncu ayrıca kalabalık taraftarla nasıl başa çıkacağını öğrendiğini de söylecekti.

Ve maç başladı. Bir pozisyonda Westbrook, Durant’in topuna müdahale etti. İkili aralarında konuşurlerken bir anda ortam gerildi. Thunder’lı Steven Adams araya girmeye çalışırken, Durant ona da tepki gösterdi.

Kevin Durant ve annesi Wanda Durant bu olay ile ilgili ESPN’e açıklamalar yaptı. Olayın kişisel olmadığını söyleyen Durant ‘Bu olayın benim ve Russ ile ilgisi yok, olay tamamen Warriors ve Thunder arasında. Russ ve ben rekabet ediyoruz ve trash talk bu oyunun bir parçası’ şeklinde konuştu.

Anne Durant ise ‘Orada olanlara alışığız, farklı bir durum da beklemiyorduk zaten. Fakat bu bir oyun, bu sadece basketbol’ dedi.

Kim ne derse desin bu 2 takım arasında oynanacak maçlar heleki maç Thunder’ın sahasında olursa her zaman böyle olaylara sahne olacak gibi görünüyor.

Kaynak: Chris Haynes/espn.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir