NBA Günlükleri

Steve Kerr Thunder Karşılaşmasının Kaybedilmesinden Kendini Sorumlu Tuttu

Steve Kerr,  Dün gece oynanan Oklohama City Thunder karşılaşmasında alınan 108-91’lik yenilginin sorumluluğunu üstlendi. Yıldız forvet Kevin Durant’in sahada yer almasına rağmen Golden State Warriors parkede yenilgiye engel olamadı.  Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda Steve Kerr yenilginin sorumluluğunun kendisinde olduğunu ve Thunder oyunlarına gereken şekilde karşılık veremediğini belirtti.

Steve Kerr; “ Savunma performansları harikaydı. Bizi oyun dışarısında ve taktik disiplininden uzak tutmayı başardılar. Parkede yüksek bir enerji ile zekice bir oyun oynadılar, onların bu oyununa karşılık veremedik.”

Golden State Warriors ilk yarının sonunu 17 sayı geride tamamladı,  karşılaşmanın geri kalanında da bu fark kapanmadı. Russell Westbrook ve ekibi karşılaşma boyunca etkili kullandıkları geçiş hücumları ve savunma performansları ile rakiplerini sahada etkisiz göstermeyi başardılar. Thunder ekibinin sıkı savunmalarının dışarısında, parkedeki 108 sayının 76’sının  bu sene bir araya gelen ve performansları merak edilen  Westbrook, Paul George ve Carmelo Anthony üçlüsünden gelmesi de gecenin dikkat çeken detaylarından.

Önce koç Steve Kerr daha sonra 18. maçında 6. teknik faulünü alan Draymond Green hakem yönetiminin kararlarından etkilendi.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir