NBA Günlükleri

Suns, Mike James İçin Israrcı

Phoenix Suns, çaylak oyun kurucusu Mike James ile 6 Aralık’tan önce standart bir NBA anlaşması yapmak istiyor.

2012 yılında NBA Draftı’na girmiş ve draft edilmemiş bir oyuncu olan James, kariyerini Avrupa’da sürdürüyordu. Geçtiğimiz sezon Panathinaikos forması ile başarılı bir performans gösteren oyuncu, bu sezon 27 yaşında NBA’e adım attı.

Phoenix Suns ile çift yönlü kontrat imzalayan James, Bledsoe’nun da takımdan ayrılmasıyla birlikte aldığı dakikaları iyi kullanmışa benziyor ki Suns, ‘tecrübeli çaylak’ ile normal bir kontrat imzalamak istiyor. Fakat mevcut kontratı 6 Aralık’ta bitecek olan James için Suns’ın kadroda bir boşluk yaratması şart.

NBA takımları kadrolarında maksimum 15 standart kontratlı oyuncu bulundurabiliyor. Bu 15 kişilik kadroya ek olarak en fazla 2 tane çift yönlü kontratı olan oyuncu ekleyebiliyorlar. Mike James ile garanti bir kontrat imzalamak isteyen Suns’ın kadrosunda ise hali hazırda 15 oyuncu bulunuyor.

Bu sezon çıktığı 18 maçta, 11.4 sayı, 3.1 ribaund ve 4 asist ortalamalarıyla oynayan James için Phoenix Suns, Greg Monroe ile yol ayrımına yakın gibi duruyor. Eric Bledose takasıyla takıma dahil olan Monroe’nun bir başka takıma takas mı edileceği yoksa direkt olarak serbest mi bırakılacağı ise merak konusu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir