NBA Günlükleri

Anadolu Efes İlk 10 Hafta: Hiçbir Şey Bitmedi

Euroleague’deki 10. haftanın tamamlanmasıyla birlikte temsilcilerimizden Anadolu Efes 3 galibiyet ve 7 mağlubiyet ile maalesef ligin son sıralarında yer almış oldu. Ama henüz herşey bitmiş değil, Anadolu Efes’in önünde oynayacağı 20 maç daha var ve play-off’lar için hala iddialı bir takım olduklarını göstermek için fırsatları da var.

İlk 10 maçına baktığımızda Anadolu Efes basketbol severler tarafından hem oluşturulan kadro, hem de oynanan oyun açısından zevk vermeyen birebir ağırlıklı McCollum ve Ledo’nun topu alır almaz sadece sayı atmak istemeleri, Dunston ve Stimac’ın genelde girmeyen şutlardan dönen toplar haricinde hücuma çok fazla katılamamaları fazlasıyla eleştirilmişti.

Her ne kadar çok tepki çekmiş olsa da sezona zor bir fikstürle başlamıştı Anadolu Efes. Yeni bir takım olarak sezona başlayan Anadolu Efes’te bir önceki sezondan sadece 3 oyuncu(Doğuş Balbay, Derrick Brown, Bryant Dunston) takımda kalmıştı. Bu da demek oluyordu ki yeni oyun planları, oyuncuların birbirlerine alışması, takım halinde hareket etmek gibi bir çok şeyi sıfırdan yapmak zorunda kaldı Anadolu Efes. Bunların üstüne takımın yıldızlarından Derrick Brown’da sakatlanınca koç Perasovic takımın o bölgedeki açığını kapatmak için yeni yollar bulmaya çalıştı, doğal olarak sezon başında çokta verimli olunamadı.

Alınan mağlubiyetlere bakacak olursak, geçen sezonun 3 final-four takımı Real Madrid, Fenerbahçe Doğuş ve CSKA Moskova’ya, geçtiğimiz sezon eurocup’ta oynayıp bu sezon euroleague podyumuna çıkan Valencia ve Unicaja Malaga gibi çok aşina olmadıkları iki takıma, deplasmanda Zalgiris Kaunas’a ve iç sahada sadece bir sayı ile Panathinakos’a kaybettiker.

Barcelona, Maccabi ve Milano karşısında da sahadan galip ayrılmayı başardılar.

Takımdaki oyuncuların gün geçtikçe birbirleriyle daha uyumlu oynamaları, artık sahadaki her oyuncunun topla olan iletişimini arttırıp takıma bir tık daha fazla katkı vermesi, son transfer Zoran Dragic’in takıma adapta olması ve Derrick Brown’un iyileşmesiyle birlikte çok daha iyi bir Anadolu Efes izleyeceğimizi düşünüyorum.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir