NBA Günlükleri

Capela Play Off döneminde Warriors’u eleyeceklerinden emin

İlk beşlerinde dört adet All-Star oyuncusu barındıran Golden State Warriors, herhangi bir takım tarafından yedi maçlık seride yenilebilmesi oldukça güç görünmekte.  Yaz döneminde kadrosunu Chris Paul ile güçlendirerek,  Batı konferansında Golden State karşısında daha iddialı pozisyona gelmişti.

2017-18 Sezonunda mevcut pozisyonları değerlendirdiğimizde , Rockets ekibi Chris Paul sakatlık sebebi ile 14 karşılaşmada yer almamış olmasına ragmen, 21-4 ile ligin en iyi pozisyonuna sahip. James Harden bu sene ilk MVP ödülünü almak için oldukça başarılı bir sezon geçirmekte. Ayrıca Houston, Chris Paul ilk beşte yer aldığı maçlarda henüz bir yenilgi ile kaşılaşmadı. Bleacher Report’a konuşan Capela bu performansın devamında  elde edebilecekleri bir Play Off saha avantajının, Warriors karşısında kilit rol oynayacağını belirtti.

“ Onlara karşı Batı konferansı liderliğinin avantajını korumalıyız. Saha avantajı Play Off döneminde bizler için kilit rol oynamakta. Orada( Oakland) kazanmak oldukça zor, Saha avantajı bize üstünlük sağlayacaktır.”

Capela,  saha avantajını elde ederler ise Play Off eşleşmesinde kazanacaklarından emin olduğunu da tekrar eden sorularda yanıtladı.

Houston ekibi şu anda Ligin en iyi basketbol oynayan takımlarından bir tanesi. Doğu Konferansının gözde iki takımı Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers ile birlikte Golden States karşısında şampiyon ünvanını kazanmak için muhakkak iddialı takımların içerisinde yer almaktalar.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir