NBA Günlükleri

Carmelo Anthony Fedakarlık Yapmaya Hazır

Oklahoma City Thunder yaz aylarında yaptığı hamlelerle sezona şampiyonluğun iddialı ekiplerinden biri olarak başlamıştı fakat geride kalan sürede birkaç maçlık periyotlar haricinde şampiyon ekip havasından uzaktalardı.

OKC Thunder son oynadığı Minnesota Timberwolves ve San Antonio Spurs maçlarını kazanırken rakiplerine büyük farklar atmadı fakat sahada biraz olsun daha farklı bir görüntü sergiledi. Bu değişimi sağlayan önemli isimlerden biri ise Carmelo Anthony oldu. Anthony bu iki maçta daha fedakar bir oyun sergilerken kariyerinde ilk kez iki maç üst üste tek hanelerde sayı üretti. Anthony bu iki maçta toplam 17 şut denedi ve 18 sayı üretti.

Tecrübeli oyuncu, maçları kazanmaya devam ettikleri sürece bu durumun bir sorun yaratmadığını söyledi.

“Sürecin bu noktasında hala nasıl oynamak istediğimizi çözmeye çalıştığımızı düşünüyorum. Bu yüzden hala sahada farklı şeyler deniyoruz.”

“Kendi açımdan, her gece takımın ne zaman bana ihtiyacı olduğunu görmeye çalışıyorum. Her gece 20-30 sayı atmaktansa fedakarlık yapmak istiyorum. Ve bu durumla bir sorunum yok. Kazandığımız sürece iyi hissediyorum.”

“Kazandığımız son maçlarda topu daha iyi paylaştığımızı ve bir arada bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Bunun bir sonucu olarak da son iki maçımızı kazandık.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir