NBA Günlükleri

Chris Paul, Dennis Rodmanın rekoruna ortak oldu

Geçtiğimiz Çarşamba oynanan Charlotte Hornets galibiyeti ile birlikte Houston Rockets  yenilmezlik serisini 11 maça çıkarmış oldu. Aynı zamanda, şu ana kadar NBA içerisinde en yüksek galibiyet sayısına sahip takımı pozisyonundalar. Houston Rockets, Ligin başlangıcında sergilemiş oldukları bu başarının arka planında  kritik düzeyde James Harden ve Chris Paul’ün uyumu bulunmakta. Yaz döneminin en çok merak edilen sorularından bir tanesi olan Chris Paul ve James Harden uyumu şu an herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Chris Paul yeni takımı ile birlikte yakaladığı galibiyet serileri ile ligin son 20 yıl içerisinde yeni katıldıkları takımlarında çıktığı ilk 12 maçını da kazanan ilk oyuncu oldu. (via Tim McMahon ESPN). Bu istatistik daha önce 95-96 sezonunda Michael Jordan’lı Chicago Bulls takımına katılan Dennis Rodman tarafından elde edilmişti. 95-96 normal sezonunu Bulls takımı 72 galibiyet ile tamamlamış ve sene sonunda da lig şampiyonu olmuşlardı.

Sezon başlangıcında diz sakatlığından dolayı 14 maç kaçıran Chris paul, takıma döndüğünden bu yana Houston Rockets 11 maçlık galibiyet serisi yakaladı.Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir