NBA Günlükleri

“Eğer işinizi doğru yapmıyorsanız kenarda kıçınızın üzerinde oturacaksınız.”

Milwaukee Bucks, Minnesota Timberwolves’u 102-96 mağlup etmeyi başararak üst üste ikinci galibiyetini aldı. Tabii ki bu zor galibiyet beraberinde genç oyuncular ve geleceğin en büyük yıldız adaylarından biri olan Giannis Antetokounmpo için de önemli bir tecrübe oldu.

Maçın ardından Bucks koçu Jason Kidd, Giannis Antetokounmpo da dahil olmak üzere hata yapan herkesin çabucak kenara gelebileceğini söyledi.

“Giannis Antetokounmpo da hatalar yapabilir ve bir takım olduğumuzu, favori diye bir şeyin olmadığını anlayabilir. O da bir hata yaptı, hatasını anladı ve devam etti.”

Antetokounmpo ikinci yarının henüz başlarında boyalı alanda Taj Gibson’a iki defa kolay sayı şansı verdiği için kenara alınmıştı.

Antetokounmpo ise bu durumla herhangi bir problemi olmadığını söyledi.

“Bunu seviyorum. Eğer işinizi doğru yapmıyorsanız kenarda kıçınızın üzerinde oturacaksınız. Koçun oyuncuları kenara alarak önemli bir ders verdiğini düşünüyorum. Ben de bu oyunculardan biriydim. Beni kenara çağırdı ve ‘Daha sert oynamalısın.’ dedi. Ben de geri döndüğüm zaman daha sert oynadım. Bir koçu bunu yapması onun gerçekten kazanmak istediğini ve takımı gerçekten önemsediğini gösterir. Oyuncular olarak buna minnettarız.”

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir