NBA Günlükleri

Joel Embiid, İlk Christmas Day Maçında Yer Aldı.

Joel Embiid için kariyerinde ilk defa bir NBA Yılbaşı gününde sahada yer aldı.

Önceki sezonlarda, Embiid tatil gününde sahada olma ihtimallerine ilişkin, kısa NBA kariyerinde çokca açıklamaları bulunmaktaydı.

Geçtiğimiz sezonlarda, 76ers ekibi özlerine dönerek istikrarlı bir başarıya sahip olabilmek adına dört sezon boyunca 50 üzerinde yenilgi alarak, yapılanma süreci yürütmüşlerdi.  Bu yapılanma süreci sonunda ve çaylak oyun kurucuları Ben Simmons kadroya dahil olması ve Embiid ile birlikte yakaladıkları form ile geçtiğimiz sezonlara nazaran büyük gelişme kat edildi.  Philadelphia sezonun henüz yarısında yüzde 45.5 oranında galibiyet rakamına ulaşmış durumdalar.

Embiid, 76ers takımının ligin en potansiyelli takımı ve gelecekte Doğu Konferansının güçlü takımlardan bir tanesi olabilmesi için katkı sağlamakta. Henüz inişli çıkışlı bir sezon performansı gösterseler de, ileride lig içerisinde etki bırakabilecek genç yetenek havuzuna sahipler.

Noel etkinlikleri kapsamında sahada göstemiş oldukları performans da 76ers ekibinin, Embiid ve Simmons çevresinde ileride daha fazlasını başarabileceklerini göstermekte.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir