NBA Günlükleri

Kawhi Leonard’ın Durumu Hakkında Son Gelişmeler

Bu sezon San Antonio Spurs’ün oynadığı 24 maçın tamamını kaçıran Kawhi Leonard’ın dönüşü merakla bekleniyor. Koç Gregg Popovich’in “Yakında…” açıklamasını yapmasının üzerinden yaklaşık 20 gün geçti fakat hala Leonard’ın dönüşü için net bir tarih verilmiyor.

Spurs’ün geçtiğimiz gece Detroit Pistons’a karşı oynayacağı maç öncesi soyunma odasından çıkan Leonard sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

“İyi hissediyorum. Yakında zaman gelecek ve sahaya çıkabileceğim. Sanırım şu sıralar 5’e 5’lerde oynadığımı sizlere söylemişlerdir. Yani şu anda bu noktadayım ve iyiyim. Fakat hala atlatmam gereken birkaç süreç var. Yakın zamanda dönmeyi umuyorum.”

Spurs, çarşamba ve cuma günü oynayacakları Miami Heat, Boston Celtics maçlarından birinde Kawhi Leonard’ı sahada görmeyi umuyor. Kawhi ise kendisine yöneltilen “Belirli bir tarihte geri dönecek misin?” sorusuna “Hayır.” cevabını veriyor.

“Hayır, ne zaman hazır hissettiğime bağlı.”

Leonard’ın yokluğunda Spurs, 16-8’lik derece ile batıda 3.sırada bulunuyor.

“Oynayamıyor oluşum hayal kırıklığı yaratıyor fakat takımım konusunda harika işler başarıyor. Birçok oyuncumuz öne çıkıyor ve bu durum uzun vadede bizim için harika olacak.”

Spurs, Kawhi’ın iyileşme sürecinin beklediklerinden uzun sürdüğünü kabul ederken Popovich ise yıldız oyuncusunu özlediğini söylüyor.

“Ben de sizin yerinizde olsam sürekli onun ne zaman döneceğini sorardım. O harika bir oyuncu ve doğru hatırlıyorsam tüm NBA ilk beşine seçilmiş bir oyuncu. Buralarda bir yerlerde özlediğim biri olduğunu biliyorum. Gittiğimiz her yerde onun dönüşü hakkında sorular alıyoruz. Sanırım insanlar onun oynadığını görmek istiyor. O, çok özel bir oyuncu ve geri dönmek istiyor. Artık oturmak istemiyor.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir