NBA Günlükleri

Marc Gasol Takasını isteyebilir

Memphis Grizzlies devam eden kötü formlarına rağmen, Yıldız oyuncuları Marc Gasol takas etmek istedikleri oyuncuları değil. Memphis takımı bir yapılanma sürecine girmediği sürece de durumun değişeceği düşünülmüyor. Diğer yandan Gasol’un, takımın kötü giden formundan dolayı takasını isteyebileceği konuşulanlar arasında.

Sports İnsider’dan Michael Lee, Gasol takımının kaybetmeye devam etmesi halinde takas tekliflerine açık olacağını düşünüyor.

HoopsHydePodcast konuşmasında Lee ; ” Takas görüşmelerinde Gasol’un adının tekrar su yüzüne çıkacağını düşünüyorum, Eğer takımı bu şekilde kaybetmeye devam ederse bu durumdan hoşnut olmayacaktır. Memphis Grizzlies açısından bakarsak,  gerçekten ileriye bakmanız gerekiyor eğer bir yere ulaşmak istiyorsanız. Gasol’un ayrılması da yeni bir başlangıcın en iyi yolu. Organizasyonlar için en iyi ne yapabileceklerini düşünmeliler, Bence Gasol kazanabileceği bir takıma gitme fikrine gayet sıcak. Özellikle Memphis içerisinde paslandığını düşünüyor ise. “

33 yaşında olan Gasol, Şampiyonluğu denemek için önünde çok fazla yıla sahip değil. Memphis yakın zamanda şampiyonluk iddiası taşıyabilmesi çok olası görünmüyor, bu açıdan değerlendirildiğinde önümüzdeki birkaç yılını daha iddialı bir takımda geçirmek isteyebilir. Son dönemlerde yıldız oyuncular sıklıkla, yüzük için bulundukları takımları değiştirmekteler.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir