NBA Günlükleri

Mavs, Noel’in Çalışma Etiğini Beğenmiyor!

Dallas Mavericks formasıyla 22 Kasım’dan beri maça çıkmayan Nerlens Noel, takımın sakatlar listesine yer almıyordu ve bu durum bir süredir şüphe uyandırıcı durumdaydı. Olayın aydınlanmasını ise NBC 5 Dallas’ Newy Scruggs kaynakları sağladı. Noel’in forma giyememesinin sebebi, çalışkan olmaması!

Geçtiğimiz aylarda Noel’in süre alması için çaba göstermesi gerektiğini söyleyen Carlisle’ı hala etkileyemeyen genç yıldız o günden beri süre alamıyor. Dün gece de devre arasında sosisli yerken basın tarafından basılan Noel, yediği sosislinin ona ikinci yarı enerji olması için yediğini söylemiş ancak durumun koç Carlisle’ın kulağına gitmesiyle yine süre alamamıştı.

Maç sonunda basına konuşan Carlisle ise Noel hakkında gelen soruya “duyduğum kadarıyla sosislinin tadı güzelmiş” şeklinde cevap verdi.

Mavericks’e geçtiğimiz sezon takas döneminin son akşamında 76ers’tan katılan Noel, yazın da serbest kalmış ancak yüksek meblağlarda kontrat istediği için bulamayıp, Mavs ile 4.1 milyon Dolar’lık sözleşme imzalamıştı. Ancak Noel’in bu gidişle bu yaz da çok para kazanma hayalleri suya düşecek gibi duruyor.

Bu sezon Mavericks formasıyla 18 maça çıkan Noel, 4.0 sayı ve 4.1 ribaund ortalamalarla mücadele ediyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir