NBA Günlükleri

Nikola Mirotic Gösteriği Gelişim Hakkında Konuştu

Sezonun en kötü ekiplerinden biri olan Chicago Bulls, Nikola Mirotic kadroya geri döndüğünden beri oynadıkları 6 maçı da kazanmayı başardı. Bulls üst üste kazandığı 6 maçla şu anda Doğu Konferansı’ndaki en uzun galibiyet serisine sahip takım konumunda bulunuyor.

Bulls koçu Fred Hoiberg, tecrübeli oyuncusu sahalara geri döndüğü için oldukça mutlu.

“Mirotic takımın kendine güvenmesini sağladı. Yakın geçen maçlarda tecrübeli bir oyuncunuz genç oyuncularınıza yardımcı olması harika bir şey. Ona hakkını veriyorum, kadroya döndüğünden beri gerçekten harika oynuyor. Sahada kendine güvenerek oynayan oyuncularınız olduğunu zaman bu bütün takıma sıçrıyor.”

Mirotic ise oynadığı basketboldan zevk aldığını söyledi.

“Sahadayken her şeyi basit tutmaya çalışıyorum. Şu anda kendime oldukça güvenerek oynadığım doğru. Uzun zamandır basketbol oynarken bu kadar zevk almıyordum. Özellikle de zor zamanlar geçirdikten sonra. Kendime; ‘Sadece çalıştıklarını yapmaya çalış, eğlenmeye çalış, yazın yaptığın bütün çalışmaları oyuna aktarmaya çalış.’ dedim. Bütün yapmaya çalıştığım şey bu. Sadece hücum olarak değil, savunmada da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunlar için çok mutluyum. Fakat hala kendimi geliştirmem gerektiği biliyorum.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir