NBA Günlükleri

Stan Van Gundy, Ribaund Konusunda Takımın Drummond’a Güvenmesini İstemiyor

Detroit Pistons takımı oyuncuları, oyunlarının en sorunsuz bölümünün ribaund olduğunu ve burada bir sorun yaşamayacaklarını düşünebilir. Merkez oyuncuları Andre Drummond ligin 15.0 ortalama ile en çok ribaund kazanan oyuncusu ve Andre bu alanda ciddi bir efor sarf ederek takımını rahatlatan doğal bir yeteneğe sahip. Ribaund konusunda bu denli başarılı olmasının takım üzerinde rahatlık hissi yarattığını düşünen koç Stan Van Gundy The Detroit News’den Rod Beard’a bu konuda açıklamada bulundu.

Van Gundy; ” Onlar hala çok iyi ribaund kapasitesine sahipler fakat bu konuda gayretlerinin azalmasını istemezsiniz.  Andre, 16-17 ribaund yakalayabilir belki takımın kalanından 1 veya 2 fazla fakat o sahadayken bütün ribaundları toplamasını bekleyemezsiniz. ” 

Van Gundy bu konuşmasını takımının San Antonio karşısında ribaund istatistiğinde 51-42 geride kalarak 96-93  kaybettikleri karşılaşmadan sonra yaptı, karşılaşmada Drummond 15 ribaund ile oynamıştı. Detroit Pistons kadrolarında Drummond sahip olmalarına rağmen ligin ribaund sıralamasında 42.9 ortalama ile 16. sıradalar.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir