NBA Günlükleri

Steve Kerr; Golden State Asist/Top Kaybı İstastiğinin Tarihi Olduğunu Söyledi

Golden State Warriors, uyguladıkları tempolu ve alan paylaşımına dayalı basketbol stilleri ile Ligin yeni metasını belirlemiş durumda. NBA’deki neredeyse her takım tempo basketbolunu takımlarına uyarlamaya çalışmakta.

Warriors takımının kadrosunda bulunan yıldız kadrosunun bencillikten uzak, yardımlaşmaya dayalı oluşturdukları takım kimyası ligin geleceğini de işaret ettiği düşünülmekte.  Steve Kerr, takımın bu yenilikçi düzeni ve içerisinde bulunduğumuz sezon performansları hakkında Anthony Slater’a konuştu.

Steve Kerr “ Asist- Top Kaybı oranında lig lideriyiz, Top kayıplarında ise sekizinci. Bu durum muhtemelen NBA tarihinde daha önce yaşanmamıştır.”

Rakamlar da Warriors ekibinin ne kadar etkili bir oyuna sahip olduğunu desteklemekte.   Golden State, 23 maçta 709 asist ile lig lideri, kendilerini takip eden ikinci sıradaki takım Orlando Magic’in  552 asist rakamına sahip olması oyunlarının etki çeperi hakkında daha net bir izlenim bırakmakta.

Takım rahatlıkla ulaştığı skorları bu istatistikler daha anlaşılır hale getirebiliyor.Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir